Home / Gezi Planları İçin Öneriler / Alaska Yol Gezisi: 2,545 Milden Başlayan 12 Macera

Alaska Yol Gezisi: 2,545 Milden Başlayan 12 Macera

Tamirci ve kampçı adaşımız Buddy, “RVing Alaska’nın bir rüyasını gördüm” dedi. Sağlık meseleleri, iş ve büyükbabanın bulamadığı, onu eve yakın tutmasıyla, 72 yaşındaki bu yaşlı adam, ilk RV mülkiyetimizden itibaren bize bir Alaska sürgünü aşıladı. Oraya kendimiz için gitmeliydik, 1985’deki bu dört silindirli kalıntının zorlu bir yolculuk yapıp yapamayacağını bilmiyorduk. İki yaz yol açması geçti ve, en güneydeki hayalet kasaba Hyder’dan kurtulduk, Son Sınır bizi terk etti. Kabul edeceğiz, korkutucu derecede uzak, sağlam, engin ve ligimiz dışındaydı, ama denemeden asla bilemezsiniz. Buddy Camper’a en iyi oranları vererek, yeni lastikler, fren işi ve tam bir ayarlama yaptık … 7 Temmuz’a kadar Alaska Otoyoluna gidiyorduk. Britanya Kolombiyası’nın Rocky Dağları’nı ve Yukon’un asfaltsız yollarını cesurlaştırırken, yavaş ve istikrarlı bir yaklaşım sergileyen Buddy. Ancak, buzulların üssüne doğru sürdükten, nehir kenarlarına sıçradıktan ve çakıl izini Arctic Circle’a yaktıktan sonra, Buddy yarışı kazandı.

Alaska Yol Gezisi Top 12 MaceralarıHepsi, dört hafta boyunca Son Sınır’ın 2.545 milini keşfederek geçirdiğimizi söyledi. Belli ki daha iyi keşfetmek için ne kadar zamanınız olsa da, çoğu tatil için gerçek olan 10-14 gün olduğunu bildiğimizden, Alaska yolculuğumuzu en iyi 12 maceraya indirgiyoruz.

Gulkana Buzulu Trek

Kendi kendine rehberli buzul zamları, AlaskaGulkana en büyük, en kötü buzul değil, ama antik buzları bir rehber, teknik teçhizat veya herhangi bir turist olmadan zirveye götürebildiğiniz zaman, Gulkana Buzulu güzel badass hissediyor. Paxson’un on iki mil kuzeyinde ve Richardson Anıtı tabelasının hemen ardından, arabanız amca ağlayana kadar kaba çakıl yoldan geçin. Bir kampçıysanız, manzaralı bir park yeri bulun (zor olmayacak) çünkü geceyi bu vahşi güzellikte geçirmek isteyeceksiniz. Su ayakkabılarını paketlediğinizden emin olun; Gelecekte nehir geçişleri var. İlki titreyen bir asma köprüsünden geçiyor, o zaman, buzulun üzerine çıkmak istediğinizi varsayarsak, ikinci ve üçüncü geçitler donmuş buzul akışını oluşturmayı içerir. Diğer taraftan, ciddi bir miktar çamurlu çamura gireceksiniz, ancak buza ulaşana ve zekice mavi yüze doğru ilerleyene kadar trekking yapmaya devam edin. Bu gidiş dönüş seyahatinde kendinize beş saat kadar izin verin. Zamanında kısa ve chutzpah? İki saatlik bir yolculukla nehirden harika bir buzul manzarasının keyfini çıkarabilirsiniz.

Altın Ateşi Alın

Alaska Yol GezisiAltın madenciliği, devletin tarihi boyunca akılda kalan bir konudur. Bu nedenle, seyahatinizin başlangıcında kaçınılmaz karşılaşmalarınızı madencilik kasabaları, taramalar ve kamplar ile geçmişe ve şimdiye dek bildirmek için en az bir tur atmak iyidir. Gold Dredge 8 turu, Fairbanks ve Fort Knox’un hemen dışında (günde 1.000 ons / günde 1.4 milyon dolar altın çıkaran bir maden… kazağınızı evde bırakmayı düşünüyorsanız), bir trene atladığınız harika bir genel bakış, Çağlar boyunca madencilik tekniklerinin canlandırmalarını görmek için durmak, 1930’ların ulusal tarihi sicilde araştırmak için muhteşem bir keşif yapmak ve altın kaplamaya gitmek (15 dakikanın altında 37 $ değerinde bulduğumuz!). Daha az yapılandırılmış ancak karakter dolu bir şey için, histerik maden kasabası Chicken ve çarpıcı Hatcher’in Pass State Park’ını ziyaret edin.

Alyeska Kuzey Yüz Yolu Yürüyüşü

kuzey yüzü zammı yukarı Alyeska, AK2000 metre yükseklikteki trekking Alyeska Ski Resort’un North Face Patikası’nı yükseltin; zirvede inanılmaz manzaralar, el yapımı bira ve ücretsiz gondol turları ile ödüllendirileceksiniz. Birçok insan binmek için 39 dolar ödüyor, ancak yedi metrelik buzullarla çevrili ve kır çiçekleriyle kaplı 2,2 kilometrelik bir parkurda acele etmek çok güzel; Ayrıca, bir bardak bira, terinde bu kadarını kaybettiğinizde daha lezzetli olur. Kayak kulübündeki verandadan panoramik dağların, Girdwood kasabasının ve gelgit Turnagain Kolunun manzarasını izleyin. Daha sonra kış dönüşünüzü planlamaya başlayın – Alyeska, Kuzey Amerika’daki HER çareden daha fazla kar yağar (2013’te 82 feet ).

Buz tırmanışı Matanuska Buzulu

Matanuska_Glacier ParkABD’deki karayoluyla erişilebilen en büyük buzullar Matanuska, pratik olarak Glenn Highway’e (Anchorage’ın sadece 100 mil doğusunda) dökülür. Chugach Dağları’na doğru ilerleyen bu buzul, terminusta 27 mil uzunluğunda ve 4 mil genişliğindedir. Buza ulaşmanın en uygun yolu Mantanuska Buzulu Park’ından yüzünüzü 30 dolarlık kendi kendine yönlendiren trek yapmak. Zaman zaman başına bu rotaya gittik ve harikaydı, ancak tekrar yapabilirsek, MICA rehberleri ile buz tırmanmaya (ve parlamaya!) Giderdik. Matanuska yılda 32 fit hızla geri çekiliyor – ve bu üzücü gözükse de, 21. yüzyıl standartlarına göre yavaş sayılıyor! Heykel yüzgeçleri, elektrik mavisi yarıklar ve hareket halindeyken buz üstünde tırmanmaya zaman ayırın.

 

Kayık Portage Gölü

Portage Buzulu, Alaska'ya KayakNereye gidersek gidelim neden yanımızda bir kayık taşıyoruz? Böyle anlar! Tur rehberine gerek yok, Bear Valley Viewpoint’e geldik, suya üç dakika yürüdük ve Portage Buzulu’nun yüzüne doğru kürek çekmeye başladık. Bu buzlu mavi güzellik yaklaşık bir saat uzaklıkta, birkaç kayalıkla giriliyor, ancak manzara sarp kayalıklarla, buzullarla kaplı dağların ve tonlarca şelalenin durduğu noktada. Tam yüzüne doğru kürek çekmeye cazip geliyor, ancak daha güvenli bir tırmanış için soldaki sahile gidin (NOT: bunu bizden duymadınız – bu bir korumacı-yaptırım hareketi değil). Okul çocukları olarak heyecanlıyken, buz mağaralarına, çatlaklara baktık ve cildimizdeki serin damlacıkları hissettik. Çarklı değil mi? Parkın tekne gezisine çıkın veya 3 kilometrelik Whittier’in Portage Geçidi Patikası’nı düz bir buzul manzarasına sahip bir plaja doğru yürüyün.

49. Devlet Bira Fabrikası ve Vahşi doğaya Otobüs

Vahşi Anıtın İçine Healy AlaskaHealy, Alaska sevgili 49. Devlet Bira Fabrikasını ve Chris McCandless’ın yolculuğunun başlangıç ​​noktasını bulabileceğiniz yerdir Vahşi doğaya. Bu güne kadar, kitap ve film hayranları (genellikle korkunç sonuçlarla), sonuçta gıda zehirlenmesi ve açlıktan öldüğü ormandaki otobüs sığınağına gitmeyi denediler. Film çekilirken, bu tehlikeli merakı bastırmak ve Chris’in hayatına saygı duymak için “Otobüs 142” nin kopyasını birahaneye bağışladılar. Mükemmel zanaat biraları için bira fabrikasına gidin (tütsülenmiş gazozu deneyin), eğlenceli bir sahne (trivia gecesine gittik ve hepsi yerlilerdi) ve otobüste zaman geçirdik. Duvarlarda, serbest bıraktığı maceralarından fotoğraflar, dergilerinden gelen yazılar, duvarlara karalanmış alıntılar ve iç çevresine kartpostallar göreceksiniz. Alaska’ya yaptığımız yolculukta sesli kitabı dinledik ve milyonlarca insan gibi Alex Supertramp’a karşı bir ilgi uyandırdı ve dünyasına girerken ürperti.

About admin

Check Also

Santa Cruz’dan Sequoia’ya | California Yol Gezisi

“Doğal Harikalar” gezisi olarak adlandırılan Kaliforniya yolculuğu Santa Cruz’da denizde başlar ve sizi Sierra Nevada’ya …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir