Home / Gezi Planları İçin Öneriler / Batangas Lakelands: Gün batımının tadını çıkarın

Batangas Lakelands: Gün batımının tadını çıkarın

Batangas Lakelands, Manila’dan uzakta sadece bir “Netflix” Filmi olan ilklerin bir yeridir

Batangas her zaman hızlı plaj kaçamağı ile eşanlamlıdır. Dürüst olmak gerekirse, sadece sıradan bir plaj hayranı olan biri olarak, “ala eh” ülkesi bazı canlı R & R’ler için nadiren listemin en üstünde yer alıyor – geçen 23 Kasım’a kadar Batangas Lakelands “Büyük Kaçış Maceraları” nı başlattı. Anlaşılan Batangas’ta plajlarda yüzmek, lomi ve goto yemek yemekten başka yapacak çok şey var.

Çoğu zaman, eyaletin büyüklüğü nedeniyle pek çok kişi tarafından gözardı edilen Batangas, şehirden sadece 90 dakika uzaklıktaki Amore noktasından sakin Taal gölüne kolay bir giriş yapıyor; bu yüzden bir hafta içi oraya gitmeye karar verirseniz seyahat süresi değişebilir). Dahası, macera ve etkinliklerle dolu özelliklerden oluşan bir koleksiyon olan Batangas Lakelands, şimdi Batangas’ın yeni bir ışıkla keyfini çıkarmanın birçok yolunu sunuyor.

Şimdi, bu yıl pek çok hedefe gittim, ancak iki günde çok fazla “ilk” vermiş olduğumu sanmıyorum – ve yine, bu sadece bir buçuk Metro Manila’nın vergilendirici somut ormanından “Peaky Blinders”. Bunu söylüyorum çünkü Batangas Lakelands ziyaretçilere karadan, sudan ve hava turlarından göl kıyısında bir maceraya çıkma şansı sunuyor.

Batangas Lakelands Kara Macerası

Sunulan en istikrarlı (ve en ucuz) tur bir kara turudur. Bu paranın karşılığını veren paketten faydalananlar, Lima Park Hotel’deki “sanatsal” Amore otobüsüne atlayacaklar. Daha sonra otobüs sizi Marian Orchard adında muhteşem 5 hektarlık bir sığınağa götürecektir. Bu iyi planlanmış hac sitesinde doğa ve maneviyatla gerçekten temasta hissedeceksiniz – burada bütün bir günü ciddiye alacağım. Sitede çok sayıda dini heykel ve ibadet yeri, meyve veren ağaçlar ve rengarenk çiçekler ile Mt. Yansıtıcı bir yolculuğa çıkarken Maculot, haç deneyiminin tam anlamıyla dolu istasyonlarını seçmeyi tercih etmeli.

Marian Orchard'da çok sayıda dini heykel ve dua yeri, meyve veren ağaçlar ve renkli çiçekler ile Mt. Maculot
Marian Orchard’da çok sayıda dini heykel ve dua yeri, meyve veren ağaçlar ve renkli çiçekler ile Mt. Maculot

Aklınızı ve kalbinizi temizleyen bir hacme uğradıktan sonra, Amore otobüsü sizi Amore noktasına (Taal Gölü Gezisi için iniş ve hazırlık noktası olarak hizmet eden bir iskele) götürecektir. Burada, muhteşem bir Taal Gölü’nün üzerinde yavaş yavaş batan güzel bir güneşi yakalayabileceksiniz.

Marian Orchard - Batangas'ta bir hac bölgesi
Marian Orchard – Batangas’ta bir hac bölgesi

Batangas Lakelands kara turu kişi başına PHP 2.200 PHP ve 3.180 PHP paketi sunmaktadır. Her iki pakette de atıştırmalıklar ve akşam yemeğiyle Marian Orchard ve Amore noktası turu (eski pakette Amore Point’te atıştırmalıklar ve akşam yemeği sunulur, ikincisi Lima Park Hotel Garden Room’da atıştırmalıklar ve akşam yemeği sunuyor).

Güzel bir Taal Gölü’nde gün batımına doğru seyir yapın

Daha romantik bir titreşim için (ister bir başkasıyla ister kendin, ister küçük bir aşkla yanlış bir şey değilsin) bir gezinti turuna çık. Tur, Taal Gölü’nün panoramik fotoğraflarını “duvar kağıdı-esque” çekebileceğiniz Amore Point’te başlıyor. Çarpıcı fotoğraflar çektikten sonra, sizi göle bakan bakımlı bir göl kenarı olan Lakepoint Manakah’a götürecek olan “süslü” bir yolcu gemisine atlayacaksınız.

Amore Point’in iskelesi
Amore Point’in iskelesi
Lakepoint Manakah, Taal Gölü ve Taal Volkanı görünümü
Lakepoint Manakah, Taal Gölü ve Taal Volkanı görünümü
Lakepoint Manakah'a sadece su yoluyla erişilebilir
Lakepoint Manakah’a sadece su yoluyla erişilebilir
Her iki dünyanın da en iyisi - Tay gölünün etrafında gezinmek, huzurlu suları ve Mt. Maculot
Her iki dünyanın da en iyisi – Tay gölünün etrafında gezinmek, huzurlu suları ve Mt. Maculot
Lakepoint Manakah'ta sunulan birçok aktivite arasında Stand Up kürek yatılı ve kano var
Lakepoint Manakah’ta sunulan birçok aktivite arasında Stand Up kürek yatılı ve kano var

Lakepoint Manakah’ta, stand up paddleboarding, kano ve okçuluk gibi aktivitelerin tadını çıkarabilirsiniz (huzurlu suları görürken kanoyu düşünün, bir tarafta taal volkan ve diğer tarafta Mt Maculot – unutulmaz). Çok sayıda “kubos” ve lezzetli bir Binalot yemeğinde ziyafet çekerken, bölgenin 360 derece çarpıcı manzarasını sunan bir ağaç evi de var. Son olarak, gün batımı kruvaziyer paketini tercih ederseniz, görkemli güneş taal gölünü altın sulara dönüştürdüğü gününüze altın bir manzara ile son verebilirsiniz.

Lakepoint Manakah’ın ağaç evinde dinlenirken güzel bir gün batımının tadını çıkarın
Lakepoint Manakah’ın ağaç evinde dinlenirken güzel bir gün batımının tadını çıkarın

Batangas Gölü Yolculuğu iki farklı seçenek sunar: Bir gün batımı gezisi ve sabah gezisi. Günbatımı gezisi 4.200 Peso’da fiyatlandırılmakta olup Lima Park Hotel’in Garden Room’unda atıştırmalıkların ve biftekli akşam yemeğinin tadını çıkarın. Sabah seyahatleri 3.240 Peso’da fiyatlandırılır ve Amore Point’te atıştırmalıklar ve öğle yemeği içerir.

Büyüleyici bir helikopter yolculuğuna giderken meraklı olun

Macera ve heyecan arayanlar için bir hava turu da sunulmaktadır. Konuklar, en son teknoloji ürünü Bell Helikopter ile nefes kesici manzaraların keyfini çıkarabilir. Bell Textron, Inc., ABD askeri ve ticari kullanımı için yüksek kaliteli ve teknolojik açıdan gelişmiş helikopterler üreten yenilikçi bir havacılık üreticisidir – bunun en iyi ve lüks olduğunu söyleyebilirim. helitouring.

Dünya standartlarında Bell Helikopteri, Taal Volkanı kraterinin nefes kesen manzarasını sunar.
Dünya standartlarında Bell Helikopteri, Taal Volkanı kraterinin nefes kesen manzarasını sunar.

Heyecan verici sürüş sizi Batangas’ın üstüne çıkaracak ve ardından Taal Gölü’nün sakin suları ile tatlı Marian bahçesinin havadan görünüşünü sunacak. Turun doruk noktası, helikopterin Taal Volkanı kraterine yaklaştığı zamandır. Kraterin yakınındayken kalbimin hızla attığını hatırlıyorum; ve onu gördükten sonra, sonunda günlerce görebilmek isterdim, eşsiz bir güzellik gördüm.

Canlandırıcı gökyüzü macerası 9.600 pesoya mal oluyor. Anten turu Limapark Hotel’in Garden odasında bir Öğle Yemeği veya Steak Dinner’i içermektedir.

Lütfen sizde deneyimlerinizi bizimle paylaşın

About admin

Check Also

Santa Cruz’dan Sequoia’ya | California Yol Gezisi

“Doğal Harikalar” gezisi olarak adlandırılan Kaliforniya yolculuğu Santa Cruz’da denizde başlar ve sizi Sierra Nevada’ya …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir