Home / Gezi Planları İçin Öneriler / Londra’da Yapılacak En İyi 10 Şey

Londra’da Yapılacak En İyi 10 Şey

Londra’ya bir bütçeyle mi gidiyorsunuz? Endişelenmeyin, ücretsiz yapılacak çok şey var. Londra’nın dünyadaki en pahalı yerlerden biri olduğu bilinen bir gerçektir, ama neyse ki yapılacak çok ve ücretsiz şeyler içeren şehir olarak da bilinir. Londra’yı ziyaret ederken yapılacak en iyi 10 şey.

1. Trafalgar Meydanı ve Ulusal Galeri

Trafalgar Meydanı’ndan başlayarak Nelson anıtının hemen arkasındaki büyük bina Ulusal Galeri’dir. Ulusal Galeri, Michelangelo, Leonardo da Vinci, van Gogh Claude Monet, Sandro gibi dünyanın en etkileyici şaheserlerine ev sahipliği yapmaktadır. Botticellie ve daha fazlası. En eski resimler 1200 ila 1500 yıllara dayanıyordu (oda 51-66). Galeriyi saatlerce dolaşabilirsiniz. Ücretsiz giriş.

Ulusal Galeri, Londra

2. Doğal Tarih Müzesi

Jeolojiyi, dinozorları ve hayvanları seviyorsanız burası kesinlikle sizin için. Tüm nesiller için ziyaret etmek için güzel ve ilginç bir yer. Cumartesi günleri gerçekten yoğunlaştığını unutmayın. Ziyaret etmek için en iyi zaman, hafta içi sabahlarıdır.

Doğal Tarih Müzesi

3. Victoria ve Albert Müzesi

V ve bir müze dünyanın en büyük tasarım ve dekoratif sanatlar müzesidir. 1852 yılında Kraliçe Victoria ve Kral Albert tarafından kurulmuştur. Tüm sergilerin ücretsiz olmadığını unutmayın.

4. Greenwich Parkı

Greenwich Parkı, Londra’nın tepenin üstünden muhteşem manzarasını sunan, Londra’nın en eski parklarından biridir. 0 meridyeninin dünyayı doğu ve batı zaman dilimlerinde bıraktığı ve böldüğü yer burasıdır.

Ziyaret etmek için ödemek zorunda kalacak Kraliyet Gözlemevi Yetişkinler için £ 14.40, çocuklar için 7.20. Ancak, parkın ve alanın tadını ücretsiz olarak çıkarabilirsiniz.

5. Kensington Bahçeleri

Kensington Bahçeleri, Londra’daki Kraliyet parklarından biridir ve bir zamanlar Kensington Sarayı’na giden özel bir bahçeydi. Konut Cambridge Dükü ve Düşesi. Prenses Diana da yaşıyordu oradan 1981-1997. Ayrıca Albert Anıtı, Peter Pan Heykeli, Serpantin Galerisi, Yuvarlak Havuz ve Diana Anıt Bahçesi’ne ev sahipliği yapmaktadır.

6. Muhafızların Değiştirilmesi

Her Pazartesi, Çarşamba, Cuma ve Pazar günleri saat 10.30’da Buckingham Sarayı’nın dışında gerçekleşen Muhafız Törenini ziyaret edin. Lütfen dikkat, yüzlerce insan tanık olmak için orada olacak, bu yüzden haşere alanını bulmak için sabah erkenden gelin.

7. Platform 9 Harrydaki Harry Potter Mağazası

Ayrıca, Platformu ziyaret edebilir ve bazı resimler çekebilirsiniz. Kings Cross istasyonunda, Harry Potter’ın macerasının başladığı yer. Ayrıca bazı hediyelik eşya satın almak için sihirli dükkanın içine adım atabilirsiniz. Dükkan Ollivander’in kitaptan değnek dükkanı gibi görünmesi için tasarlandı.

Harry Potter Platformu 9¾

8. Holland Park

Etrafta serbestçe dolaşan tavus kuşu ile çok güzel ve yeşil park. Özellikle ilkbaharda çiçekler ve ağaçlar açarken görülmeye değer. Görünüm gerçekten büyülü. Ayrıca, Kyoto bahçesini ziyaret edin. Parkın içinde. Kyoto bahçesi, Japon tarzı bir bahçe şelalesi, gölet ve Japon akçaağaç ağacı, Kyoto kentinden Japonya ve İngiltere arasındaki dostluğu anmak için bir hediye oldu.

9. Camden Kasabası

Camden, Londra’nın gerçekten garip ve eşsiz bir bölgesidir. Bölgeyi orada yaşayan ve ölen Amy Winehouse nedeniyle duymuş olabilirsiniz, ancak bunun dışında Camden, Londra’nın merkezinde “alternatif” bir bölgedir. Güzel restoranlar, barlar, sokak sanatı, mağazalar ve en iyilerinden biri gıda pazarları Camden’de bulunabilir.

Camden Town

10. Notting Hill Bölgesini Ziyaret Edin

Notting Hill, güzel bahçeleri, şirin kafeleri ve renkli evleri ile büyüleyici bir Londra Mahallesidir. instagrammable Londra Aynı zamanda “Notting Hill” filminin çekildiği yer. Portobello Road Market’i ziyaret edin; vintage kumaşlar, antika eşyalar, kitaplar ve daha birçok şey hakkında çok şey bulabilirsiniz.

Notting Hill Bölgesi

About admin

Check Also

Santa Cruz’dan Sequoia’ya | California Yol Gezisi

“Doğal Harikalar” gezisi olarak adlandırılan Kaliforniya yolculuğu Santa Cruz’da denizde başlar ve sizi Sierra Nevada’ya …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir