Home / Kesinlikle Gidin / En İyi 25 Yapılacak Şey – Aruba

En İyi 25 Yapılacak Şey – Aruba

Güney Amerika’nın kuzey kıyılarının hemen dışında yer alan Aruba, ziyaret etmek için mutlak bir rüya. Aruba’nın güzel plajları kristal berraklığında, turkuaz renkli sularla çevrilidir ve bir tatil kataloğundan başka bir yere benziyor.

Çoğu insan pastoral tropik plajlar, sıcak hava ve rahat yaşam tarzı için Aruba’ya seyahat ederken, Aruba’da yapılacak çok şey var. Örneğin, adanın başkenti Oranjestad, renkli ve sömürge dönemi mimarisinin yanı sıra bazı harika restoran ve barlarla doludur.

Adayı çevreleyen plajlardan ve pitoresk kentlerden uzak, iç kısmı Karayipler’de başka hiçbir yere benzemiyor. Seyrek çalılıklar, vahşi alanlar ve ilginç kaya oluşumları, onu keşfetmek için büyüleyici bir yer yapar.

Aruba, sevimli eşeklerden gizemli mağaralara ve su altı maceralarına kadar her şeye sahiptir! Bir sonraki seyahatinizi epik hale getirmek için Aruba konumunda yapılacak en iyi şeyler!

1. Flamingo Plajı’nı ziyaret edin

Günü özel bir ada olan Rönesans Adası’nda, Aruba’daki Flamingo Plajı olarak da bilinen Renaissance Hotel’e (LINK) geçirin. Sahilde uzanırken, güzel pembe flamingolar sahili dolaşıyor ve okyanusa dalıyorlar.

Aruba’daki Flamingo Plajı’nı ancak Renaissance Hotel’deki otel misafirleriniz veya bir günlük biletiniz varsa ziyaret edebilirsiniz. Sınırlı sayıda günlük bilet artık çevrimiçi olarak 125 $ karşılığında satılıyor. Bir gün önce sabah 7’de satılıyorlar. Birkaç dakika içinde satış yapıyorlar, bu yüzden alarmınızı kurun!


Eagle BeachAruba havadan görünümü - En iyi şeyler Aruba'da yapmak

2. Aruba’daki En İyi Plajları Ziyaret Edin

Aruba, Aruba’nın en iyi plajlarından bazılarına ev sahipliği yapmaktadır. Aruba’nın en iyi kumsallarını ziyaret etmenin en iyi yolu Aruba’da araba kiralamaktır.

İlk iki plajımız Eagle Beach ve Baby Beach. Ama dürüst olmak gerekirse, Aruba’daki bütün plajlar muhteşem. Ayrıntılı Aruba sahil rehberimizi okuduğunuzdan emin olun.

Kiralık araçlarımız için günde 35 dolardan az ödeme yaptığımız geçerli fiyatlar için Discover Car Hire hizmetini inceleyin. En iyi fiyatları online olarak ayırtmak ve bir günden fazla rezerve etmek için seyahat planlarınızın değişmesi nedeniyle ücretsiz iptaller sunarlar.


Doğal Havuz Aruba aşağı bakıyor Drone fotoğraf

3. Aruba’nın Doğal havuzu

Aruba’daki Doğal Havuz hayal etmesi zor bir şey ama inanılmaz. Almak için başlı başına bir macera. Doğal havuzu kendi başınıza keşfetmek istiyorsanız, Aruba’da bir cip kiralamanız gerekecek çünkü uzun, engebeli ve kayalık yolda sadece dört tekerlekten çekişli araçlar geçebiliyor.

Aruba’da araba kiralamıyorsanız, Aruba’da Doğal Havuz’u ziyaret eden bir tura katılarak doğal havuzda yüzebilirsiniz. İşte bazı iyi tur seçenekleri:


Aruba Eşek Sığınağı'nda bir eşeğe sevişme Kadın - yapılması gerekenler

4. Eşek Sığınağı

Kesinlikle Aruba’da yapılacak en şirin şeylerden biri, Eşek Sığınağı’na yapılacak bir ziyaret, herhangi bir hayvan sever için bir zorunluluktur. Eşekleri kim sevmez? Hepsi çok tatlı görünüyor!

Eşekler bir zamanlar Aruba’daki ana ulaşım şekliydi, bu nedenle maalesef şu anda kutsal alanda yaşayan pek çoğu var.

Eşekler, kutsal alan tarafından tutulan hasta ve yaralı eşekler ile büyük paddo’larda tutulmaktadır. Onlara birazcık lütufsuz bir bakışla kalbin onları okşar ve havuç beslerken erir!

Olmasına rağmen ziyaret etmek ücretsizkutsal alandaki eşeğin bakımına bağış yapmadan oradan uzaklaşmanız pek mümkün değildir. Bu kesinlikle Aruba’da yapılacak en eşsiz şeylerden biri.


Divi Divi Ağacı pembe ve turuncu bir gün batımı sırasında sahilde - Aruba'da görülecek yerler

5. Ünlü Divi Divi ağaçlarını görün

Sadece Aruba’da bulunur, Divi Divi ağaçları genellikle şaşırtıcı bir şekilde bükülmüş olarak bulunur. Şeklini alıyorlar çünkü kuzey-doğudan esen ticari rüzgarlar tarafından eğildiler ve şekillendirildiler.

Aruba kasırga koridorunun dışında olmasına rağmen, rüzgarlar Divi Divi ağaçlarını yavaş yavaş güneybatıya doğru yönlendirecek kadar kuvvetli. Hazır bir pusula gibi davranıyorlar!

Divi Divi ağaçları neredeyse sanatsal şekillerden dolayı bakmak için güzeldir. Yerel halk, yakındaki bir şehri bulmak için sadece şubelerindeki virajı takip etmeniz gerektiğine yemin eder. Adanın etrafında dolaşırken onları Aruba’nın etrafında göreceksiniz.


Aruba Balayında nerede yenir - Zeerovers deniz ürünleri

6. Zeerovers’ta Yemek

Aruba ziyareti Zeerovers ziyareti olmadan tamamlanmaz. Yemekler çok iyi! Zeerovers, Aruba’daki en iyi deniz mahsullerine sahiptir. Zeerovers deniz ürünlerinde uzmanlaşmıştır. Günün menüsü tamamen neyin yakalandığına bağlıdır.

Yerel halk arasında popüler bir mekan olan Zeerovers, henüz turistler tarafından keşfedilmedi. Aruba’da en iyi deniz ürünlerini yemek istediğinizde öğle veya akşam yemeğine gitmek için mükemmel bir restorandır.

Nakit getirdiğinizden emin olun. Sadece nakit, Otel bünyesinde ATM bulunmamaktadır. Satır genellikle uzun, ancak hızlı hareket eder. Öğleden sonra geç saatlerde ziyaret ettik ve sadece 15 dakika bekledik. Yoğun öğle veya akşam yemeği saatlerinde ziyaret ederseniz, bir saat kadar beklemenizi bekleyin. Rezervasyon yaptırmazlar.


Aruba'daki Arikok Ulusal Parkı'ndaki kıyı şeridindeki su renkli suların görünümü - Aruba'da yapılacak en iyi şeyler

7. Arikok Milli Parkı

Arikok Milli Parkı, adanın% 20’sini kapladığı için çok büyük. Aruba gezisi adanın bu eşsiz tarafını keşfetmeyi de içermelidir. Aruba’da yapılacak en sevdiğimiz şeylerden biri ve Aruba’yı diğer Karayip Adaları’na özgü yapan birçok şeyden biri.

Parka çok Arikok Milli Parkı turları düzenleniyor, ancak Aruba’da araba kiralamaktan ve parkımızı programımıza ziyaret etmekten keyif aldık. Jeep Safari’deki tüm Arikok Milli Parkı turlarını, ATV turlarını, yürüyüş turlarını ve daha fazlasını görmek için buraya tıklayın.


Sarı Snapper Okulu Aruba'da bir dalışta görüldü - gemi enkazlarının yakınında - Aruba'da yapılacaklar

8. Aruba’da Dalışı Deneyin

Karayipler’de en iyi dalışın bir kısmı Aruba’da bulunur. Sertifikalı bir dalgıç değilseniz, Aruba tanıtım dalışı yapmak için harika bir yerdir. Dalgıç eğitmeninin size temelleri öğreteceği ve dalışın neyle ilgili olduğuna dair küçük bir tat vermek için sizinle dalış yapacağı yer burasıdır.

Sertifikalı bir dalgıçsanız, Aruba’nın batıklarını kontrol ettiğinizden emin olun. Adam Antilla Batığı ve Pedernales Batığı üzerinden güvercin. Yerel dalış mağazasında hangi gün batık gemi olacaklarını onaylayın.


Aruba Manchebo beach balayı gezisinde yürüyen kadın

9. gün batımını izlemek

Karayipler muhteşem günbatımına sahiptir ve Aruba’da günbatımının hiçbir farkı yoktur. Her sabah Aruba’da yapılacak her şeyi keşfetmek için yola çıkmadan önce, Aruba’da günbatımının saat kaçta olduğundan emin olun. Gerçek gün batımından en az 15 dakika önce adanın batı tarafında olmayı deneyin ve planlayın.

Harika gün batımları olan Manchebo Beach Resort’da kaldık ve plajın hemen aşağısındaki West Deck restoran, akşam yemeği veya içki içmek ve Aruba’da gün batımını izlemek için harika bir yer.

Gün batımını izlemek için en sevdiğimiz yerlerden biri teknede. Aruba’daki en iyi gün batımı gezilerinden bazıları:


Uzun boylu beyaz kum tepeleri Boca Prins - Aruba şehrinde Yapılacak Şeyler

10. Boca Prin Kumulları

Arikok Milli Parkı’ndaki Boca Prin Kumulları’nı ziyaret etmek kesinlikle mutlak bir zorunluluktur ve kesinlikle Aruba’da yapacağımız şeylerden biridir.

Gözlerden uzak plaj, etraflarını saran kayalık sahillere karşı nefis bir şekilde öne çıkan çarpıcı beyaz kum tepelerine sahiptir. Gerçekten takılmak için pastoral bir yer. Ne yazık ki, burada oldukça güçlü akımlar olduğu için yüzmeye gidemezsiniz.

Plajda uzanmaktan sıkılırsanız, çevredeki engebeli arazi ve kayaları keşfetmek eğlencelidir. Çok uzak olmayan bir yerde bir restoran var, inanılmaz manzaranın tadını çıkarmak ve bir şeyler içmek için bir şeyler içer ya da bir şeyler içebilirsiniz.


Çift Quadirikiri Mağarası Aruba Mağarası'nın tavanından gelen ışık demeti ile ayakta

11. Quadirikiri Mağarası

Quadirikiri Mağarası, Arikok Milli Parkı’nın içinde de yer almaktadır. Mağaraya girdikten sonra, bazı fotoğraflar çekme zamanı! Bir uçurumun dibinde yer alan Quadirikiri Cave, 150 metre boyunca uzanıyor, ancak en iyi resimler kubbe odasına çekildi. Güneş ışığı mağaranın tavanındaki deliklerden geçiyor ve gerçekten her şeyin harika görünmesini sağlıyor!

Mağarada başka bir yer varken, misafirlerin ziyaret etmesine izin verilmiyor. Mağaranın bu bölümünü yuva alanı olarak kullanan çok sayıda yarasa var. Efsaneye göre, bir Kızılderili şefi kabul edilemez bir talip ile aşık olduğunda kızını Quadirikiri’ye kilitledi.

Her ne kadar sevgilisi onu mağarada bulmayı başarsa da, efsane Guadirikiri’de öldüler ve ruhları mağara deliklerinden cennete kaçtı. Quadirikiri Mağarası, kesinlikle bulacağınız güzel fotoğraflar için Aruba’da yapılacak en iyi şeylerden biri.


Aruba Fontein Mağarası'nın sarkıtlı görüntüsü - Aruba'da yapılacak en iyi şeyler

12. Fontein Mağarası

Harika ve vahşi Arikok Milli Parkı içinde yer alan Fontein Cave’in sarkıt sarkıtları ve çıkıntılı sarkıtları ziyaret etmek için büyüleyici bir yer. Doğal oluşumlar kesinlikle etkileyici olsa da, Fontein Mağarası yerli Arawak çizimleri ile de tanınır. Çizimler, mağaraya fark etmiş olabileceğiniz misk kokusunu veren duvarları ve geniş bir yarasa popülasyonunu kapsar!

İnanılmaz plajlardan uzak olmayan bir yerde uzanırken, Arikok Milli Parkı’nı ziyaret ederken mağarada durduğunuzdan emin olun.


Alto Vista Şapel ve kiliseye doğru yürüyen kadın

13. Alto Vista Şapeli

Güzel Aruban kırsalının ortasında tek başına duran mevcut Alto Vista Şapeli, 1952’de inşa edildi. 1750’de tüm adaya inşa edilen ilk kilisenin bulunduğu yere inşa edildi.

Tenha yeri, ziyaret etmek için huzurlu bir yer yapar. Şapelin parlak sarı duvarları etrafını saran seyrek araziye nefis bir şekilde dikkat çekiyor. Şapelin hemen yanında, yoluna devam eden ve ‘sağa sola giden’ barış labirenti ‘bulunuyor. Biraz tefekkür veya hatta meditasyon arıyorsanız, akışa devam etmenize ve sizi nereye götürürse götürün yolunu takip etmenize izin verin.


Uzun boylu beyaz California Light House havadan görünümü - Aruba'da görülecek yerler

14. Kaliforniya Işık Evi

Aruba’da bir Jeep kiralıyorsanız, California deniz fenerine gittiğinizden emin olun. Artık turun bir parçası olarak California Light House’a tırmanabilirsiniz.

California Blanco, Faro Blanco adında harika bir restoran da var. Aruba’nın epik manzarasına sahiptir. Vaktiniz varsa gün batımı için rezervasyon yapmanızı öneririz.


Negril Parasailing'de renkli bir paraşütle tekne

15. Parasailing git

Adrenalinizi çalıştırın ve gökyüzüne götürün ve Palm Beach Parasailing’in yükselişine dalın. Negril Jamaika, Labadee Haiti ve Malezya’da parasaat yaptık ve hiç eskimiyor. Görüşler rakipsiz.


Aruba'nın pembe koloni binaları - Oranjestad Aruba'da gezilecek yerler

16. Oranjestad’ta Kolonyal Yapılar

Aruba’nın başkenti renklerle doludur ve şovda hoş Hollanda mimarisinin bir sürü var. Şehrin girişinde o yanlış dönüşü yaptıktan sonra bir şekilde Avrupa’da geri döndüğünüzü düşünebilirsiniz!

Oranjestad, Aruba’daki ana şehirdir ve büyük ölçüde canlı sarılar, maviler ve binaların kırmızıları sayesinde ziyaret etmek için büyüleyici bir yerdir. Fort Zoutman, Royal Plaza (hoş pastel pembe bina) ve Belediye Binası, göz atmak isteyeceğiniz renkli kolonyal binalardan sadece birkaçıdır.

Plaza Daniel Leo da başa çıkmak için harika bir yer; Burada bir araya getirilmiş çok sayıda eski bina bulacaksınız – onlar gerçekten yeri aydınlatıyorlar!


17. Sahilde Akşam Yemeği

Ayak parmaklarınla ​​kumda yemek yemenin büyülü bir yanı var. Sahilde bir sürü restoranın bulunduğu Eagle Beach’e gidin.

Amsterdam Manor Resort’un bir parçası olan Passions On The Beach’teki akşam yemeğimizi gerçekten çok sevdik. Önceden rezervasyon yaptığınızdan emin olun.


Geceleri Aruba Party otobüsünün görünümü - Aruba geceleri yapılacak en iyi şeyler

18. Aruba’da Parti

Aruba’da eğlenceli plaj bar sıkıntısı yoktur ve Aruba’da içki içmenin en iyi yolu Aruba Pub Crawl’dadır. Geceleri yüksek mahallede dolaşıyorsanız, muhtemelen geceleri otobüsü görmüşsünüzdür! Diğer gezginlerle tanışmak için her zaman harika bir yer ve kesinlikle eğlenceli bir zaman olacağından emin olabilirsiniz. Fiyatlara otel teslimi ve her durakta hoşgeldin içeceği dahildir.

Aruba Pub Crawl Book Online Now – Sadece $ 50


Arikok Nationakl Park Aruba Kırmızı jeep - Jeep kiralama ve ATV Turları - En iyi şeyler Aruba

19. ATVing’e git

Aruba’yı Karayip komşularının çoğundan ayıran, ıssız, neredeyse çöl benzeri bir iç mekan. Bu zevksiz gelebilir gibi görünse de, aslında harika bir şey! Arazi ve 4×4 gezileriyle ilgileniyorsanız, Aruba gitmek istediğiniz yer.

Kum tepelerine ateş edip kanyonlarda gezinirken harika zaman geçirdik ve kesinlikle kan pompalamaya başladı! ATVing, Aruba’nın güzel hinterlandını görmek için harika bir yoldur. Kendinizi şovun tabiatı arasında tamamen yalnız bulacaksınız. Aruba’da yapılacak en iyi şeylerden biri olan ATVing burada!

Aruba En iyi ATV turları:


20. Denizaltı Turu

Aruba’nın başka bir tarafını daha görmek istiyorsan, neden denizaltı turu rezervasyonu yapmıyor ve dalgaların altına iniyorsun? Aruba’da denizaltı turları düzenleyen çok sayıda tur operatörü bulunuyor ve kesinlikle sualtı harikalarını göreceksiniz.

Turlar genellikle sadece iki saatten az sürüyor ve sizi güzel Barcadera Resifi’ne ve adanın çevresindeki sularda yatan bazı batıklara götürüyor. Cam pencerelerden, resifin kendisinin bükümlü mercan oluşumlarının yanı sıra parlak renkli balıkların balığını görebilirsiniz.

Bizim için kesinlikle Aruba’da yapılacak en unutulmaz şeylerden biriydi. Dalgaların altındaki görünürlük, bir sürü güzel balığın yakından görülebileceği anlamına gelir. 130 metre aşağıya inen bu denizaltı turunu tavsiye ediyoruz!


21. Aloe fabrikası

Adanın en önemli ihracatlarından biri olan Aloe, 1840 yılında Aruba ile tanıştı. Adaların neredeyse üçte ikisi bitkilerde yer aldığından işler bir noktada kontrolden çıktı! Aloe fabrikası ziyaret etmek için ilginç bir yer. Burada aloe veranın nasıl yapıldığını ve bitkinin tarihini ve Aruba’yı nasıl derinden etkilediğini öğreneceksiniz.

Her 15 dakikada bir turlar düzenleniyor, bu nedenle tesislerde dolaşmak uzun sürmüyor, ancak yine de ilginç bir duraklama. Sonunda eve dönme zamanı geldiğinde, arkadaşlarınız şimdi alabileceğiniz aloe ile ilgili tüm gerçeklere hayran kalacaklar!

  • Adres: Pitastraat 115, Aruba
  • Saatler:
    • Pazartesi – Cuma, 08:00 – 16:30
    • 09:00 – 17:00
    • 09:00 – 13:00
  • Giriş ücreti yok

Devekuşu Çiftliği Aruba - Yapılacaklar

22. Devekuşu Çiftliği

Büyük Kuş hayranıysanız, bu deve kuşlarını seveceksiniz! Aruba’nın Devekuşu Çiftliği ziyaret etmek için ilginç bir yer. Dünyadaki en büyük kuşlar hakkında çok şey öğrendikten sonra kesinlikle uzaklaşacaksınız. Bu bilgiyi bir kez daha ortaya çıkarmanız gerekip gerekmediği tamamen farklı bir konudur!

Devasa kuşlar, kafalarını kuma gömmek gibi tuhaf davranışlarından dolayı büyüleyicidirler! Tur rehberiniz size bu görkemli ve biraz saçma görünümlü yaratıklar hakkında bilmeniz gereken her şeyi söyleyecektir. Ziyareti uzun sürmezken, Devekuşu Çiftliği’nde bir durak yapmak çok eğlenceli ve muhtemelen Aruba’da yapacağınız en unutulmaz ve rastgele şeylerden biri olacak.


Aruba Merkez'deki Casibari Kaya Oluşumlarının Görünümü - Aruba'da Yapilacak Seyler

Casibari Kaya Oluşumları

Hooiberg’in hemen kuzeyinde bulunan Casibari Kaya Oluşumları, Aruba’da yapılacak en iyi şeyler arasında ve şimdilerde oldukça popüler bir turistik mekan. Kayalar çalılıkların arasında yükselir ve etraflarında çöker ve biraz minyatür bir Uluru Kayası gibi görünür!

Hiçbir şekilde küçük değil, bazı kaya oluşumları büyük bir boyuta ulaşıyor. Şimdi sizi aralarında götüren birkaç yürüyüş parkuru var ve burada ve orada bazı tarih öncesi kaya çizimleri görülebilir. Adanın harika manzarasını görmek için zirveye çıkın!


Bushiiribana Harabeleri Aruba - Aruba'daki Arikok Ulusal Parkında terk edilmiş, eski madencilik binasının karanlık taşları kalıyor - YapılacaklarBushiribana Harabeleri

Ziyaret etmek için oldukça ürkütücü bir yer olan Bushiribana Harabeleri, 19. yüzyılda gerçekleşen Aruba’nın kısa ömürlü altın akıntısının kalıntıları. Oranjestad’ın hemen güneyinde yer alan ıssız konum, birçok şaşırtıcı fotoğraf fırsatı sunuyor. Hiçbir yerin ortasında terkedilen paslanma binaları garip bir şekilde fotojeniktir.

Etrafta dolaşmak ilginç bir deneyim. Ufalanan eski eritme işlerini ziyaret etmek Aruba’da yapılacak en sevdiğimiz şeylerden biriydi. Sırf adanın ünlü olduğu pastoral sahillere bir milyon mil uzakta gibi geldi. Yakında bulunan maden ocaklarını korsanlardan korumak için kullanılan müstahkem binalar ile Bushiribana Harabeleri kesinlikle göz atmaya değer!

About admin

Check Also

Vatnajökull: Şelaleler, buzullar, ateş ve buz

Son zamanlarda buzullar için bir şeyler yapıyor gibiyim ve yardım edemem ama bunu sizinle paylaşmak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir