Home / Kesinlikle Gidin / En İyi Kış Seyahat Bölgeleri: Kar ve Buz

En İyi Kış Seyahat Bölgeleri: Kar ve Buz

en iyi kış gidilecek yerlerDonma sıcaklıklarını kaldırabilirseniz, yılın ve dünyanın çok daha fazlası size açılacaktır. Doğru ekipmanı kullanın ve karlı bir orman yürüyüş için ideal görünüyor, bir buzul tırmanmaya davet ediyor ve buzdağı dolu bir göl bir kayak seansına ilham veriyor. Soğuk, sadece bir çerçevedir ve buzlu zihinsel bloğun gökyüzünde dans eden aeroraları, buzulun göz kamaştırıcı yavrularını ya da kamera askısını kıran bir pengueni özleyeceğini aşmayanlar. Ayaz yerler değerli sırları saklar ve hardy ile paylaşır. Sami geyiği çobanları, Antarktika bilim adamları ve Vermont akçaağaç uzmanları, kışın güzelliğini ve yanan bir ateşle, yünlü battaniyelerle, sıcak saçaklarla ve günün sonunda sarılarak nasıl evcilleştirileceğini anlıyor. Buzun tadını çıkarmak için her zaman soğuk havaya ihtiyacın olmasa da. Güney Yarımküre’nin buzul bölgeleri, güneş ve kaplıcaların üşütme zamanları yaz aylarında (örneğin, Aralık-Mart) daha da iyi olabilir.

National Geographic kitabımızın “Snow & Ice” bölümünden havalı bir kaçış bulun. İki kişilik Ultimate Yolculuklar: En sevdiğimiz 75 varış yerinin, ilham verici seyahat hikayelerinin ve en ipuçlarının bir derlemesi.

OCEANIA: Westland, Yeni Zelanda

Kar Buz Tai Poutini NZGüney Alpler’in en yüksek zirvelerinden, buzulların kilometresi ılıman bir yağmur ormanına ve altın plaja akıyor. Bu tür arazi çeşitliliği bir milli parkta imkansız gibi gözüküyor, ancak Westland Tai Poutini’nin maçaları var. Güney Adası’nın Batı Kıyısı’nda sürerken, podokarp ormanında bir buz vadisi belirir. Sonsuz köpekbalığı dişleri sırası gibi, inci beyazı ve ışıldayan mavi renkte olan Fox Glacier, daha önce gördüğünüz hiçbir şeye benzemez. Yani, yolun 14 miline kadar sürünceye kadar, onun ikiziyle tanıştığınız yer: Franz Josef. Her iki buzullar da sekiz mil boyunca Güney Alpler’in içine uzanıyor ve onları gerçekten keşfetmek için helikopterlere ve kramponlara ihtiyaç duyuyor. Fakat bu sorun değil – bu bir macera. Franz Josef ve Fox köyleri her olası karlı donanıma (buz tırmanışı, paraşütle atlama, buzul trekking vb.) Ve dönüşünüz için sıcak su kaynaklarına hazırdır. Buzunuzu bir miktar plajla eşleştirin ve doğal koloniyi Yeni Zelanda’nın madencilik günlerine ait mühür kolonisine ve kalıntılara hayranlıkla bakmak için Gillespies’e götürün. Böylece, biriniz kışı diğeri yazın hoşunuza gidiyorsa, her iki mevsimde en iyinin tadını bir yerel bölgede çıkarabilirsiniz.

Nerede kalınır: Te Waonui Ormanı Retreat, Modern, çevre bilincine sahip ve çevresinde en lüks tatil köyü. Aspen Court Motel: Gezgin Yorumları: Franz Josef köyünün kalbinde, küçük mutfaklı ve bilgili personele sahip odalar güncellendi.
Romantik Olun: Yağmur ormanlarında ve Glacier Hot Pools’un spasında çiftler sıcak taş masajı ve özel banyo bekliyor.
HoneyTrek İpucu: Buzul gezileriniz için aynı gün kaydolun. Gezileri dolduracak riskli bir risk var, ancak uçuşlarınızı ve buz trekslerinizi en iyi hava koşulları ile zamanlayabileceksiniz. En doğru tahminler için yerel Koruma Bakanlığı ofisine danışın.

KUZEY AMERİKA: Orta Vermont, ABD

kış seyahat destinasyonlarıVermont, Patagonya kadar vahşi veya Rockies kadar dik olmayabilir, ancak New England’ın bu spunky dilimi, akçaağaç şurubu çiftlikleri ve üstü kapalı köprülerle sayısız yoldan oluşur. Amerika Birleşik Devletleri’ndeki en küçük ikinci devlet nüfusu olan Vermont’lar çoğu zaman hafife alınmaktadır – ancak anlayışlı bir gruptur. Devletlerinin neredeyse yüzde 80’i ormanla kaplı kalması tesadüf değil ve karayollarından daha fazla yürüyüş yolu inşa ettiler. Açık havada büyük bir sevgiye sahiptirler, özellikle de bir kar örtüsü ile örtülü olduklarında. Amerika’nın en karlı eyaletlerinden biri olan Vermont, kışı en iyi arkadaş gibi tanıyor. Çocuklar fiziksel ayakkabıda kar ayakkabısı çekmeyi öğrenir ve birçok yetişkin Subaru’larının bagajında ​​bir çift tutar. Mississippi’nin doğusundaki kayakçıların işlettiği Mad River Glen ve ülkedeki mayıs ayına kadar açık kalabilecek az sayıdakilerden biri olan Killington gibi en iyi kayak merkezlerinden bazılarına ev sahipliği yapmaktadır. Yeşil Dağ Devleti’ne gelin, saçlarınızda karla ve yüzünüzde bir gülümsemeyle ayrılacaksınız.

Nerede kalınır: Mountain Top Inn, 350 dönümlük alanda, bu göl kenarı beldesi kışı buz pateni, atlı kızaklar ve rahat alanlarla kucaklar. Woodstock Oteli: Büyüleyici şehir meydanında, bu tarihi otelin çağdaş odaları, spa’sı ve İskandinav merkezi vardır.
Romantik Olun: Battaniyelere toplanmış, Killington Dağı’nı Ledgewood Yurt’a kar atlı bir kızakta tırman. Mum ışığında ve çatırdayan bir yangında, beş çeşit yöresel lezzetlerin tadını çıkarın.
HoneyTrek İpucu: Son Vermont gününün tadını çıkarın… İkonik İntihar Altı’yı Kayak, Sugarbush Çiftliği’nde akçaağaç şurubu örneği alın, Crowley Cheese’deki 19. yüzyıl tarifini deneyin ve Long Trail Brewery’de bir el yapımı bira tadın.

ANTARCTICA: Antarktika Yarımadası

Antarktika balayıEn soğuk, en kuru ve en rüzgarlı olan kıta, ütopyaya yaklaştığı kadar yakındır. Herhangi bir milletin mülkiyeti veya sömürülmediği Antarktika, 53 ülke tarafından bilimsel ilerleme ve insanlığın ortak yararı için paylaşılmaktadır. Tabiat Ana bu şovu yürütüyor ve yanında okyanus, rüzgar ve vahşi hayvanlarla birlikte, dünyadaki en çarpıcı yerlerden birini yarattı. Güney Amerika’nın ucundan yaklaşık 600 mil uzakta, dünyanın en tehlikeli denizlerinden biri olan Antarktika’ya yolculuk aceleci olanlar için ayrılmıştır. Drake Passage’daki iki günün ardından, 25 ayak şişmesi ve neredeyse hiçbir yaşam belirtisi olmadan, bir kambur balina gözüküyor. Onları sırtlar boyunca dolaşan penguenlerle buzdağlarına doğru takip ediyorsun. Pırıl pırıl beyaz kıta odaklanır – ve bu sadece başlangıç. Buradan, Gentoo penguen kolonilerine Zodiac gezisi yapacak, buzullarla çevrili adalar arasında kayık olacak ve kutup keşiflerinin ayak izlerinde yürüyeceksiniz.

Nerede kalınır: Kuark Gezileri, en maceraperest, eğlenmeyi seven ve uygun fiyatlı filolar arasında. Bir Okyanus: Macera ve çevre odaklı lüks bir gemi. Not: Çoğu seyahat 8 ila 11 gündür; Ushuaia, Arjantin veya Punta Arenas, Şili’den yola çıkar.
Romantik Olun: Bu kadarını birkaç kişi başardı. En üst güverteye çıkın ve sevdiklerinize, buzullarınıza ve penguenlere sevdiğiniz şampanya kadehiyle kutlayın.
Honeytrek İpucu: Tam fiyat ödemezsiniz. Flaş satışları takip etmek için sefer haber bültenlerine kaydolun. Kasım ve Mart gezileri daha ucuz olma eğilimindedir. Ushuaia şehrindeki son dakika fırsatlarını bulun.

AVRUPA: Tromsø, Norveç

Tromso Norveç Ren GeyiğiArktik Geçidi, Kuzey Paris’i ve dünyanın en kuzey şehirlerinden biri olan Tromsø’nun çok etkileyici bir başlığı var. Arktik Çember içindeki bir adada, sınır kasabası olarak kökleri olan, şaşırtıcı derecede sofistike bir yer. Biraz daha sıcak bir varış noktası (körfez akıntısı donma noktasının altına düşmesini engelliyor) ve Svalbard’ın kutup ayıları ve morslarına yakın, sadece avcıları değil, aynı zamanda saygın kaşifleri ve bilim adamlarını da cezbetti. Bugün şehir, Norveç Polar Institute, Tromsø Üniversitesi’ne ve 100’den fazla millete ev sahipliği yaparak canlı bir kültürel sahne yaratmaktadır (kişi başına düşen kişi başına Norveç’te daha fazla bar talep etmektedir). Gulf Stream’de olmasına ve asla donma noktasının çok altında olmamasına rağmen, vahşi alpler ve dramatik fiyortları bulmak için uzaklara gitmenize gerek yok. Şehir merkezindeki ışıkların uzağında, auroralar neon yeşili ve mor renkte patladı, Sami kabilesi geyiği sürüsü ve kar motosikletleri etrafta dolaşmanın en iyi yoludur. Kuzey ışıklarını takip et, tundranın içinden dolaştı, ve biraz Arctic adrenalin ile ısın.

Nerede kalınır: Thon Hotel Polar, Tromsø’nun kalbinde tuhaf bir butik otel. Kamp Tamok: Lyngsfjord Adventure’ın lüks çadırları ve Arctic dağ evleri, ayrıca şehir merkezine 50 mil uzaklıkta kar motosikletleri, ren geyiği ve köpek yavruları bulunmaktadır.
Romantik Olun: Rüya gibi Vulkana Spa Teknesine binin. Fin saunasında rahatlayın veya güvertedeki tuzlu su jakuzisine dalın. Her ikisi de panoramik manzaralara sahiptir.
Honeytrek İpucu: Çoğu kıyafet Arctic dış giyim sağlar, bu nedenle tüm kayak ekipmanınızı paketlemeyin. Tromsø’un buzlu caddeleri için Yaktrax toplayın ve aurora fotoğrafçılığı için üçayak

KUZEY AMERİKA: Niagara Şelalesi, ABD ve Kanada

Niagara geceleriİki uluslu düşmeler, Kuzey Amerika’nın en büyüğü ve dünyada en çok ziyaret edilenler arasında yer almakta, ancak kışın çok az insan var. Donma sıcaklıkları turistleri uzak tutuyor, ancak Niagara’yı bu kadar özel yapan da bu. Tüm dünyadaki en büyük düşmeler arasında (Iguazú, Angel, Victoria vb.), Dondurucu olan tek şey budur. Buzlu bir buz tabakası ile çerçevelenmiş, donmuş sisin içine dallanmış kayalar ve buz sarkıtlarıyla damlayan ağaçları görün. Manzara inanılmaz, özellikle pratikte kendinize sahip olduğunuz için. “Dünyanın balayı başkenti” olarak bilinen, 1700’lerin sonlarından beri (Aaron Burr ve Napoleon Bonaparte’nin akrabaları dahil) çiftleri cezbetti ve lüks kaplıcalar, birinci sınıf restoranlar ve düzinelerce ile ünlenen romantik iddiasını sürdürüyor. Şaraphanelerin Kış mevsiminde bazı ilgi çekici yerler kapanmakla birlikte, bölge asla maceraya karşı utangaç değildir. Kar botlarını giyin ve birbirlerine sıkıca tutun; bunlar, hiç yaşamadığınız gibi düşüyorlar.
Kanada’nın Işık Festivali’ne Aralık – Ocak ayları arasında veya azami buz ve sıcak temps için üşütmeden hemen sonra gelin.

Nerede kalınır: Giacomo, Niagara Şelalesi Devlet Parkı’nın bitişiğindeki bir butik art deco otel. Niagara Crossing Hotel & Spa: Şömineler ve Niagara Boğazı manzarasına sahip büyüleyici Lewiston köyünde, New York’ta.
Romantik Olun: Keyifli Carmelo’larda Lewiston’da yemek yiyin, ardından göz kamaştırıcı bir renk dizisi ile aydınlatılmış şelaleleri gezin (en az 11: 00’e kadar her gece muhteşem).
HoneyTrek İpucu: Flaşör Kanada tarafı dikkat çekse de, au naturel Niagara Şelalesi Eyalet Parkı’nda vakit geçirin. Frederick Olmsted tarafından tasarlanan Amerika’nın ilk eyalet parkı, Keşif Merkezi’nden Goat Adası’na 15 mil manikürlü parkurlar sunuyor.

GÜNEY AMERİKA: Los Glaciares, Arjantin

Los Glaciares, ArjantinAustral And Dağları ve dünyanın en büyük buz kapaklarından biri olan Los Glaciares Ulusal Parkı, bir kış aşığı cennetidir. Efsanevi Perito Moreno da dahil olmak üzere buzlu zirveler, buzdağı dolu göller ve 200’den fazla buzul barındırır. Dünyanın buzullarının çoğu geri çekilirken, şiddetli Perito günde 10 feet kadar ilerliyor. Üç mil genişliğindeki terminusun önünde durup, buz kırılmasını dinleyerek ve topun topuyla sıçrayan buzağı izlerken Lago Argentino’ya (Argentino Gölü) Güney Amerika’daki en etkileyici deneyimlerden biri. Daha iyi olamayacağını düşündüğün zaman, parkın diğer tarafına geliyorsun. Patagonia’nın gerçek bölgesi (bölge ve giyim markası) Fitz Roy, kendisini ön ve merkez olarak sunar. El dükkânı, vejeteryan restoran ve bira imalathanesi vahası olan El Chaltén köyü, başka bir sebep olmadan “sigara içme dağına” erişmekten ve tapmaktan ibaret değildir. Yollar şehrin her köşesinden ayrılır ve yardım edemezsiniz. . Patagonya’nın güzelliği, vücudunuzu her zamankinden daha da fazla zammı zorlayacak. Kaslarınız her zaman çok minnettar olmayabilir, ancak iç trekkeriniz sonsuza dek teşekkür eder.

Nerede kalınır: Hostería Senderos, neşeli El Chaltén’deki tarz ve merkezi konum için uygun fiyatlı, konforlu ve çağdaş bir otel. Los Pançolar: Lago Argentino’ya bakan El Calafate sınırındaki butik otel ve mutfaklı süitler.
Romantik Olun: Keşfinizi üç günlük bir buzuldan buzula yolculukla yükseltin. Sofistike Cruceros Marpatag’ın yakınında, Spegazzini’den Upsala’ya kadar lüks odalar, gurme yemekler ve şampanya için sayısız günler bulacaksınız. Günübirlik geziler de mevcuttur.
HoneyTrek İpucu: Patagonya için forma girin. Bu muhteşem dağları ve buzulları gördüğünüzde, sonsuza kadar yürüyüş yapmak isteyeceksiniz. Ev parkurlarında birkaç 10 millik trekking ile hazırlan.

About admin

Check Also

Vatnajökull: Şelaleler, buzullar, ateş ve buz

Son zamanlarda buzullar için bir şeyler yapıyor gibiyim ve yardım edemem ama bunu sizinle paylaşmak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir