Home / Gezi Planları İçin Öneriler / Seyahat Edenler İçin En İyi Teknoloji Hediyeleri

Seyahat Edenler İçin En İyi Teknoloji Hediyeleri

Hayatınızdaki bir seyahat seven teknoloji meraklısı var mı? Seyahat etmeyi seven, fakat aynı zamanda en son teknolojiye sahip tüm oyuncaklara ve araçlara sahip olmayı seven biri mi?

Sizin için hediye rehberimiz var. Seyahat etmeyi seviyorum ve teknolojiyi seviyorum, bu yüzden gezginler için mükemmel teknoloji hediye rehberi fikrimizi bir araya getirmek çok mantıklı bir fikir gibi görünüyordu.

Bu hediye listesi, hayatınızdaki seyahatseverler için mükemmel bir teknoloji temalı hediye bulmanıza yardımcı olacaktır. Armağanların hepsi pratik ve kullanışlıdır ve çoğunluğu da pahalı değildir. Bu yüzden bütçeniz ne olursa olsun uygun bir şey bulabilmelisiniz.

Elbette, eğer birisi için özel bir hediye alıyorsanız, daha pahalı olan bazı seçenekleri dahil ettik, ancak kesinlikle alıcıya çok fazla zevk ve keyif getirecek olan teknoloji temalı bir seyahat hediyesi için çok fazla harcama yapmanız gerekmez.

Gezginler ve teknoloji meraklıları olarak uzun yıllara dayanan tecrübemize dayanarak aşağıdaki tüm hediyeleri bizzat seçtik. Birçoğumuz seyahat ederken kendimizi kullanıyoruz ve kullanıyoruz.

Yürüyüş ve sırt çantasıyla seyahat etmek için Sony RX100 V Kompakt Fotoğraf Makinesi

Daha fazla uzatmadan, gezginler için mükemmel teknik hediyeler için rehberimizle başlayalım.

Seyahate Çıkanlar İçin Teknoloji Hediyeleri

Tabii fiyatlandırma dalgalanma gösterse de, bu teknik hediyeler listesi, kabaca fiyat sırasına göre, en düşükten en yükseğe doğru sıralanır.

Hediyeler tüm teknoloji sevenler için işe yaramalı, ancak hediye verdiğiniz kişi hakkında biraz daha fazla bilgiye ihtiyaç duyabileceğiniz çok az yer var. Bu durumlarda bunu açıklığa kavuşturacağız.

Daha genel bir hediye arıyorsanız, daha fazla ilham almak için gezginler için genel hediye rehberimize de göz atmanızı öneririz.

Seyahat Adaptörü

Düzenli bir gezgin için en iyi değer ve en pratik teknoloji hediyelerinden biri iyi bir seyahat adaptörüdür. Açıkçası, teknolojiyi seven bir gezgin çok fazla aletle seyahat ediyor olacak ve bunların hepsinin bir çeşit elektrik prizi üzerinden şarj edilmesi gerekecek.

Maalesef, dünyanın dört bir yanındaki elektrik prizlerinin büyüklüğü ve şekli bakımından çok büyük bir çeşitlilik var; bu, bir gadget’ı şarj etmenin, duvardaki prize takmak kadar basit olmadığı anlamına geliyor.

Burası bir seyahat adaptörünün girdiği yer. Bu cihazlar birden fazla duvar prizine takılmak üzere tasarlanmıştır ve daha sonra çoğu cihazın takabileceği çeşitli çıkış soketleri sunar. Standart AC prizlerinin yanı sıra, çoğu kişi çoğu zaman USB üzerinden şarj edildiğinde gerçekten kullanışlı olabilecek çeşitli USB çıkışları ile birlikte gelir.

Farkında olunması gereken tek şey, çoğu seyahat adaptörünün voltajı dönüştürmeyeceğidir. Öyleyse, ABD gibi bir ülkeden, 110V elektrik sisteminin bulunduğu, İngiltere gibi bir ülkeye, 240V sisteminin olduğu bir ülkeye seyahat eden bir arkadaşınız veya aile üyeniz varsa, cihazlarının çalıştığını kontrol etmeleri gerekir. uyumlu olmak için. Dizüstü bilgisayarlar, kameralar ve akıllı telefonlar gibi çoğu cihaz 110V – 240V arasında değişen voltaj aralıklarında çalışmak üzere tasarlanmıştır, ancak saç kurutma makineleri ve kıvrık demirler gibi daha yüksek güçlü ürünler çalışmayabilir.

Piyasada pek çok seyahat adaptörü var ve seçmenize yardımcı olacak en iyi seyahat adaptörü için eksiksiz bir kılavuz yazdık. Bilmeniz gereken en önemli şey, tüm adaptörler tüm ülkeleri kapsamadığı için adaptörün hangi ülkelerde kullanılacağıdır. Bu, birçok ülkeyi kapsayan harika bir seçenektir, ancak daha fazla öneri ve tam olarak ne arayacağınızı anlamak için adaptör adaptörümüzü okumanızı tavsiye ederiz.

Özel bilgi gerekli: Adaptörün hangi ülkelerde kullanılacağı fikri.
Fiyatı Kontrol Edin ve Buradan Satın Alın

Araba güç çevirici

Yolculuğa çıkmayı seven birini tanıyor musunuz? Bir ülkeyi gezmek ve keşfetmek için en sevdiğimiz yollardan biri.

Uzun yolculuklarımız için sevdiğimiz bir cihaz, bir otomobil güç çeviricisidir. Bu, herhangi bir otomobilin çakmak portundan 12V DC güç çıkışını alır ve evinizde bulabileceğiniz gibi bir AC güç prizine dönüştürür.

Dünyanın neresinde olduğunuza bağlı olarak, voltaj ABD ile örneğin 110V-120V’de ve Avrupa da 220-240V’de değişecektir.

Yıllar boyunca birkaç farklı invertörümüz vardı ve yoldayken cihazlarımızı şarj etmemize izin vermemiz için paha biçilmez olduklarını kanıtladılar. Bu, dizüstü bilgisayarlarımızı, dronumuzu ve kameralarımızı şarj etmeyi de içerir.

Bir eviriciye gelince seçilebilecek çok şey yok. Otomobil çıkışlarının çoğu, sigortaya bağlı olarak 120W ile 200W arasında bir çıkışı destekler. Bu yüzden bu kadar vattı destekleyen bir invertör işe yarayacak. Bu, çoğu taşınabilir elektroniği şarj etmek için yeterli olacaktır, ancak bir çaydanlık veya saç kurutma makinesi gibi yüksek güçlü cihazlar için uygun olmayacaktır.

Bunun gibi birçok invertör ayrıca USB çıkışları da içerir. Birçok cihaz USB üzerinden de şarj olduğundan, bunun değerli bir ek olduğunu düşünüyoruz.

Bestek güç inverterlerini iyi bir başarıya kavuştuk, bunun gibi bir şey bizim görüşümüze göre iyi bir seçenek.

Özel bilgi gerekli: Yok
Fiyatı Kontrol Edin ve Buradan Satın Alın

SIM kart

Belirli bir ülkeye veya bölgeye seyahat eden ve kilitli bir akıllı telefonu olan birini tanıyorsanız, gerçekten temiz bir teknoloji armağanı, gittiği alanda çalışacak bir SIM kart olacaktır.

Yerel bir SIM kart, dolaşım ücretleri ve ücretleri konusunda endişelenmenize gerek kalmadan seyahat ettikleri yerde çevrimiçi olmalarını sağlar.

Hatta bazı SIM kartlar farklı bölgelerde ücretsiz dolaşım imkanı sunar. Örneğin, İngiltere’de Üç ağ AB’de ve dünyadaki diğer birçok ülkede serbest dolaşım sunuyor.

Dünyada çeşitli ülkeler için SIM kartlarını çevrimiçi olarak satın alabilirsiniz. Alıcının tek yapması gereken, SIM kartı geldiğinde telefonuna sokmak ve kullanıma hazır olacaklardır.

Bunun kilidi açık bir akıllı telefon gerektirdiğini unutmayın. Bunlardan birine sahip değillerse, mobil sıcak noktalar dahil, seyahat ederken çevrimiçi olmaları için başka seçenekler de var. Bu durumda, satın alabilecekleriniz hakkında daha fazla fikir edinmek için seyahat ederken çevrimiçi olma kılavuzumuza bakın.

Özel bilgi gerekli: Gidilecek yerin telefonu açık
Fiyatı Kontrol Edin ve Buradan Satın Alın

Kahve makinesi

Kim kahve sevmez? Tamam, bazı insanlar kahveyi sevmiyor. Fakat şimdilik, farz edin ki, seyahat teknolojisi satın aldığınız kişi kahveyi seviyor. Peki, neden onlarla seyahat edecek bir kahve makinesi almıyorlar ve bulundukları her yerde harika kahve yapmalarına izin vermiyorlar?

Tamam, bu yüzden teknoloji odaklı görünmeyebilir, ama güven bana, bazen en basit araçlar en iyisidir. Piyasada, K-Cup’ları kullanan elektrikli cihazlardan tamamen manuel seçeneklere kadar değişen çok çeşitli seyahat kahve makineleri bulunmaktadır.

Satın almak istediğiniz kişinin ne tür bir kahve tercih ettiğini araştırmak isteyebileceğinizi öneriyoruz. Bir damla kahvesi olabilir ya da espressoyu sevebilirler. Her iki durumda da onlar için bir seyahat kahve makinesi var.

Yine de basit bir çözüm istiyorsanız, Aeropress Kahve makinesi harika bir şekilde basittir ve harika kahve yapmakla ünlüdür.

Özel bilgi gerekli: Yok
Fiyatı Kontrol Edin ve Buradan Satın Alın

USB Pil Takımı

Bugünlerde hepimiz birçok elektronikle seyahat ediyoruz ve bu da şarj olmamız için bir çok cihazımız olduğu anlamına geliyor.

Yoldayken, cihazlarımızı şarj etmek için duvar prizine her zaman erişemeyiz; bu, diğer tüm cihazlarımızdan bahsetmek yerine, telefonumuz gibi temel unsurları şarj etmek için bir sorun olabilir.

Bu sorunu aşmak için bir USB pil ile seyahat ediyoruz. Bu, kendimizi şarj etmeden önce telefonumuzu yaklaşık 2,5 kez şarj edebilen tamamen şarj edilmiş bir pil takımıyla cihazlarımızı USB üzerinden şarj etmemizi sağlar.

USB pil paketleri farklı kapasitelerde ve boyutlarda gelir. Ağırlık ve batarya kapasitesi arasındaki en iyi değişimin, seyahat ettiğimiz şey olan 10.000 mAh boyutunda olduğunu düşünüyoruz. Bu pil takımının taşınabilirlik ve şarj kapasitesinin en iyi kombinasyonunu sunduğunu öneriyoruz.

Özel bilgi gerekli: Yok
Fiyatı Kontrol Edin ve Buradan Satın Alın

Su Filtrasyon Şişesi

Bazen düşük teknolojili hediyeler en iyi hediyelerdir. Herkes seyahat ederken suya ihtiyaç duyar, ancak güvenli içme suyuna erişim hiçbir şekilde evrensel değildir.

Seyahat edenler için mevcut ana seçenek, şişelenmiş içme suyunu giderken satın almak. Bununla birlikte, yeniden kullanılabilir bir su şişesi kullanıyor ve büyük su şişeleri satın alıyor olsa bile, bunun tek kullanımlık plastiklerden çevre üzerinde olumsuz bir etkisi var.

Neyse ki, daha iyi bir yol var. Dünyanın her yerindeki çoğu su kaynağından güvenli ve temiz içme suyu kılan yerleşik bir filtreleme sistemine sahip bir su şişesi satın alabilirsiniz.

Lifestraw su filtreleme şişesiyle kullanıyor ve seyahat ediyoruz ve dünyanın her yerinde her türlü su kaynağından güvenli içme suyu oluşturmak için kullandık. Standart bir su şişesinden daha büyük değildir ve fazla bir fiyat primi yoktur. Yaşamınızdaki çevreye duyarlı seyahat severler için harika bir düşük teknoloji hediyesi.

Özel bilgi gerekli: Yok
Fiyatı Kontrol Edin ve Buradan Satın Alın

Seyahat Uygulamaları Hediye Kartı

Birini ne alacağını bilmediğinde ne elde edersin? Hediye kartı!

Fakat cidden, hem Android hem de Apple cihazları için birçok harika ücretli uygulama var ve bu mağazaların her ikisi için hediye kartları satın alabilirsiniz.

Bu hediye kartları, alıcının tercih ettiği uygulama mağazasında krediye dönüşecek ve daha sonra çeşitli uygulamalar satın alabilecekler. Bunlar arasında ücretli seyahatle ilgili uygulamalar, onları eğlendirecek oyunlar ve hatta seyahat ederken okumak için e-Kitaplar bulunabilir. Olasılıklar neredeyse sonsuzdur!

Burada Google Play ve burada Apple için hediye kodları satın alabilirsiniz. Tüm bilmeniz gereken, satın aldığınız kişinin ne tür bir cihaza sahip olduğu. Bir Android akıllı telefon ise, bir Google Play hediye kartına ihtiyaçları olacak ve bir iPhone ise bir Apple hediye kartına ihtiyaçları olacak.

Özel bilgi gerekli: Ne tür bir cihaza sahip olduklarından, doğru hediye kartını alabilirsiniz.

tripod

Seyahat ederken fotoğraf çekmeyi seven birini tanıyorsanız, seyahat sehpası mükemmel bir hediye olur.

Tripodumuz olmadan asla hiçbir yere seyahat etmeyiz. Uzun pozlama fotoğrafçılığı ve astrofotografi gibi bir fotoğrafçılık dünyası yaratıyorlar. Ayrıca seyahat ederken kendimizi daha iyi fotoğraflamamıza izin veriyorlar.

Hala ikna olmadıysanız, neden seyahat fotoğrafçılığı için tripod kullanmanız gerektiğine ilişkin kılavuzumuzu inceleyin.

Piyasada, çeşitli fiyat noktalarında, çok çeşitli seyahat tripodları bulunmaktadır. Dikkate alınacak ana şey, tripodun ağırlığı (kimse seyahat ederken yanlarında ağır bir kit taşımayı sevmiyor) ve desteklemesi gereken kameranın boyutu.

Satın aldığınız kişi öncelikle bir akıllı telefon veya kompakt kamera kullanıyorsa, bunun gibi mini bir sehpa muhtemelen yeterli olacaktır. Aynasız veya DSLR fotoğraf makineleri gibi daha büyük bir kameraları varsa, muhtemelen bu şekilde veya daha güçlü bir seyahat tripodu elde etmek isteyeceksiniz.

Özel bilgi gerekli: Sahip oldukları kameranın türü

Kafa lambası

Işık! Satın aldığınız kişi şebekeden uzaklaşıp arka ülkeye gitmekten hoşlanıyorsa, kesinlikle bir far lambasının armağanını takdir edecektir.

Bir far, tecrübemize göre, eller serbest kullanılabildiğinden seyahat için bir fenerden çok daha faydalıdır. Baş torçlarımızın kamp gezileri, gece fotoğrafçılığı gezileri ve elektrik kaynağının tamamen güvenilir olamayacağı herhangi bir yere seyahat ettiğimiz her zaman faydalı olduğunu görüyoruz.

Piyasada çok çeşitli farlar var. Tavsiyemiz, gece fotoğrafçılığı için gece görüşünü koruyacak kırmızı ışıklı bir far almak olacaktır. Şarj edilebilir bir kafa lambası da ekstra pil taşımak ve satın almak zorunda kalacağından tasarruf edeceği için iyi bir fikirdir.

Tanınmış Black Diamond marka farlar konusunda her zaman olumlu deneyimler yaşadık ve hem şarj edilebilir hem de kırmızı ışıklı bu modeli öneriyoruz.

Özel bilgi gerekli: Yok
Fiyatı Kontrol Edin ve Buradan Satın Alın

Hızlı Kuru Giysiler

Seyahat ederken çamaşır yıkamak kesinlikle bir angaryadır, ancak özellikle daha uzun yolculuklarda bir zorunluluktur.

Sürece gerçekten yardımcı olan, özellikle de kurutucuya erişimimiz yoksa çabuk kuruyan giysiler giymekte bulduğumuz bir şey.

Bu tür yüksek teknoloji ürünü kıyafetler hareket halindeyken çamaşır yıkamak için idealdir, çünkü genellikle akşamları yıkanabileceğimiz anlamına gelir ve sabahları kuruyacaktır.

Çabuk kuruyan giysiler, sıcak ülkelerde seyahat için daha rahattır. Bunun nedeni, terin nemli olmak yerine vücuttan uzaklaştırılması için tasarlanmasıdır. Örneğin, pamuk terden ıslanma eğilimindedir ve daha sonra rahatsız edici derecede nemli kalır – tam bir seyahat günü için ideal değildir.

Tişörtler, düğmeli gömlekler, polo gömlekler, elbiseler, uzun pantolonlar ve iç çamaşırlar dahil olmak üzere en popüler giyim eşyalarının hızlı kuru versiyonlarını alabilirsiniz.

Tabii ki, tam beden ve stil hakkında bir fikir edinmeniz gerektiğinden kıyafetler başkaları için satın almak zor olabilir. Ancak bu kesinlikle harika bir hediye olabilir.

Özel bilgi gerekli: Boyut ve stil tercihi

Seyahat Faresi

Teknoloji seyahat hediyesini düzenli olarak almak için satın aldığınız kişi bir dizüstü bilgisayarla seyahat ediyorsa ve işi yakalamak için kullanıyorsa, muhtemelen taşınabilir bir seyahat faresinin hediyesini takdir edecektir. Dizüstü bilgisayar izleme dörtgenleri uzun bir yoldayken, fotoğraf düzenleme gibi daha hassas işler için tecrübemiz bize özel bir farenin hayatı çok daha kolay hale getirdiğini öğretti.

Dışarıda bir sürü seyahat faresi var. Genellikle geleneksel bir fareden daha kompakt bir form faktörü içinde gelirler. Tavsiyemiz bluetooth teknolojisini kullanan bir tane satın almak olacaktır; böylece bir USB portu bir radyo alıcısı ile boşa harcanmaz, hem de şarj edilebilir olan bir pil satın almanıza gerek kalmaz.

En sevdiğimiz seyahat faresi ve her zaman birlikte seyahat ettiğimiz, Logitech MX Anywhere 2S. Logitech’in farelerini seviyoruz – sonsuz kaydırma tekerleği harika bir özellik ve bu fare Logitech’in karanlık alan sensörü dediği şeyi kullanıyor, bu nedenle fare hemen hemen her yüzeyde çalışıyor. Bluetooth veya kızılötesi (IR alıcı dahil) üzerinden çalışır, üç cihaza kadar eşleştirme yapabilir ve USB üzerinden ücretlendirilebilir.

Özel bilgi gerekli: Yok
Fiyatı Kontrol Edin ve Buradan Satın Alın

Seyahat Router

İyi bir WiFi sinyali seyahatin önemli bir parçası. Maalesef, seyahatlerimiz bize güçlü WiFi sinyallerinin gittiğimiz her yerde kullanılamayacağını öğretti. Örneğin, örneğin bir otelde veya başka bir konaklama biriminde kalacağız ve WiFi odamıza tam olarak ulaşamayacak ya da eğer ulaşırsa, sinyal düşmeye devam ediyor.

Çalışmak istiyorsak ya da sadece favori yayın hizmetlerimiz üzerinden en sevdiğimiz TV programlarını izlemeyi planlıyor olsak bile bu sinir bozucu olabilir.

Neyse ki, bu soruna bir çözüm var ve bu bir seyahat yönlendiricisi. Seyahat yönlendirici, mevcut bir kablosuz ağı genişletmek ve cihazınızın bulabileceği daha güçlü bir WiFi sinyali sağlamak için kullanılan küçük bir cihazdır.

Seyahat yönlendiricileri ayrıca birçok başka avantaj sunar. Örneğin, bazen bir otel ağa yalnızca bir veya iki cihaz bağlayabilmemize izin verir. Bugünlerde birden fazla WiFi özellikli cihazla seyahat ettiğimizden dolayı, bu sınırlama oldukça sinir bozucu olabilir.

Bir seyahat yönlendiricisi ile, seyahat yönlendiricisi otel ağına tek bir cihaz olarak görünür ve ardından tüm cihazlarımızı seyahat yönlendiricisinin oluşturduğu güvenli ağa bağlayabiliriz.

Güvenlikten bahsetmişken, bir seyahat yönlendiricisi ayrıca doğrudan kamu ağlarına bağlanmaya kıyasla önemli güvenlik avantajları sunar. Temel olarak, kendisi ile ona bağladığınız cihazlar arasında bir engel oluşturur ve tarama verilerini güvende tutmak için ek bir güvenlik katmanı sunar.

Piyasadaki en iyi seyahat yönlendiricileri için eksiksiz bir rehberimiz var. Güncel favorilerimizden biri, bir medya sunucusu ve taşınabilir bir pil takımı gibi hareket etme yeteneği de dahil olmak üzere, bir seyahat yönlendiricisi olmanın yanı sıra bir dizi özellik sunan bu cihaz.

Özel bilgi gerekli: Yok
Fiyatı Kontrol Edin ve Buradan Satın Alın

VPN Aboneliği

Seyahat ederken, güvenlik genellikle düşündüğümüz bir şeydir. Bununla birlikte, birçok gezgin fiziksel ve kişisel güvenliğe odaklanmaktadır. Açıkçası, bunlar önemlidir, çünkü kendimizi ve mallarımızı güvende tutmak kesinlikle mutlu bir yolculuk için anahtardır.

Bununla birlikte, sanal güvenlik çoğu yolcunun unuttuğu bir şeydir. Bu kesinlikle endişe verici, çünkü hayatımızın çoğu bugünlerde dijital alemin etrafında dönüyor. E-postalarımızın içeriğinden banka hesaplarımıza kadar, bu bilgilerin halka açık hale gelmesi düşüncesi kesinlikle endişelenecek bir şeydir.

Kötü haber şu ki, saldırganın özellikle otellerde, havaalanlarında ve kafelerde bulunanlar gibi güvenli olmayan kablosuz ağlara bağlanırken verilere müdahale etmesi ve erişmesi zor değil. İyi haber şu ki, VPN denilen verileri kullanarak verilerimizi korumak mümkün.

Bir VPN, esasen bir cihaz ve internet arasında şifrelenmiş bir bağlantı oluşturan ve içinden geçen tüm verileri güvence altına alan bir hizmettir. VPN, “sanal özel ağ” anlamına gelir ve VPN aboneliği, özel verilerini gizli tutmak isteyen gezginler için mükemmel bir hediye olacaktır.

Çok çeşitli VPN yazılım ürünleri var. Genellikle bir aydan birkaç yıla kadar değişen bir süre için bir abonelik satın alabilirsiniz. Verilerin huzurunun yine de fiyatı olduğunu düşünmemize rağmen, bunlar özellikle pahalı değil! İşte tavsiye ettiğimiz bazı VPN abonelikleri.

  • ibVPN – İnternet Tarama VPN şu anda kullandığımız servis. Teklif, dünyanın dört bir yanındaki konumlarda sunucular, yüksek hızlı bağlantılar ve hesap başına beşe kadar bağlantı sunar. Fiyatlandırma rekabetçidir ve ücretsiz deneme imkanı sunar, böylece kendiniz test edebilirsiniz.
  • NordVPN dünyadaki en yüksek değerlendirilen ve saygı duyulan VPN servislerinden biridir. Özellikle çok yıllı planlarında rekabetçi fiyatlandırma sunarlar ve VPN yazılımlarını cihazlarınıza bağlayarak, hassas verilerinizin meraklı gözlerden güvende olduğunu bileceksiniz.
  • SiteLock VPN – Sitelock, 2008’den beri web sitesi güvenliğinde lider olmuştur ve web sitesi sahiplerine bir dizi güvenlik hizmeti sunmaktadır. Ayrıca, uzun süreli lisanslar için uygun fiyatlı bir VPN hizmeti de sunarlar.

Özel bilgi gerekli: Yok, herhangi bir cihazda çalışacak

Yedek Abonelik

Gezilerimizde çektiğimiz fotoğraflar ve videolar çoğu zaman maceralarımızın en değerli ve en önemli hatıralarıdır. Bu yüzden onları düzgün bir şekilde yedeklemeleri çok önemlidir.

Mükemmel bir yedekleme çözümü iki şekilde gerçekleşmelidir – yerel bir yedekleme ve şirket dışı bir bulut yedekleme.

Bu iki konum yaklaşımı, en kötüsü olması durumunda verileri güvende tutar ve yedekleme çözümlerinden biri başarısız olur.

Çok sayıda bulut yedekleme sağlayıcısı var, ancak Backblaze’in hizmetlerini en iyi bulduk. İki yıllık bir abonelik satın alırsanız, çok makul bir yıllık ücret karşılığında sınırsız yedeklemeler sunar.

Veri yedekleme hediyesini vermek dünyadaki en eğlenceli hediye gibi görünmeyebilir, ancak bana güven, eğer birinin fotoğrafını ve dosyalarını kurtaran çözümü satın alan kişiyseniz, kesinlikle sonsuza dek minnettar olacaklar!

Burada bir Backblaze aboneliği hediye olarak satın alabilirsiniz. Bunun yalnızca Mac’ler veya Windows cihazları gibi bilgisayarlar için olduğunu ve akıllı telefonlar için olmadığını unutmayın.

Özel bilgi gerekli: Yok, herhangi bir Windows veya Mac dizüstü bilgisayarda ya da masaüstü bilgisayarda çalışacak.

Su geçirmez bluetooth hoparlör

Müzik! Seyahat ederken kim müzik dinlemekten hoşlanmıyor? Kuşkusuz, kulaklıklar özel müzik dinlemek istediğinizde mükemmel bir seçenektir, ancak zaman zaman diğerlerini eğlendirmek de güzeldir.

Bunu yapmak için, bir bluetooth hoparlör cevaptır. Bunlar, piyasadaki çoğu akıllı telefon ve dizüstü bilgisayar tarafından desteklenen kısa menzilli bir radyo standardı olan bluetooth üzerinden bağlanır.

Ultimate Ears su geçirmez bluetooth hoparlörler serisinden harika sonuçlar aldık. Örneğin Wonderboom mükemmel ses çıkarır, su geçirmezdir ve dahili şarj edilebilir pilde 13 saate kadar çalışır.

Özel bilgi gerekli: Yok
Fiyatı Kontrol Edin ve Buradan Satın Alın

E-Okuyucu / Tablet

Jess ve ben ikimiz de okumayı seviyoruz ve seyahat ederken zevk aldığımız bir tutku. Ne yazık ki, kitaplar her zaman en iyi seyahat arkadaşı değillerdir – ağır ve hacimli olabilirler, yani çoğu gezgin sadece bir veya iki kitabı çantalarına toplayabilecektir.

Bunlar muhtemelen seyahatin bir bölümünü kapsayacaktır – belki havaalanında bir süre ve bazı transit zamanlarında, ancak kesinlikle bütün bir tatil için işe yaramaz. Özellikle o tatil havuz başında yatar ve dinlenirken bolca zaman geçiriyorsa!

Neyse ki, teknoloji bütün bir tatili kapsayacak kadar kitap taşıma sorununa bir çözüm buldu – bir e-okuyucu! Hala gerçek bir kitap hissini tercih etmemize rağmen, yüzlerce, binlerce olmasa bile, ereader’a kitap sığabileceğini iddia edemeyiz. Bu, hediye alıcınızın seyahatlerinde istediği kadar kitap alabileceği ve bagaj ağırlık kısıtlamaları konusunda endişelenmenize gerek kalmayacağı anlamına gelir!

Piyasada epeyce e-okuyucu var ve özel cihazların yanı sıra okumanıza izin veren tabletler ve akıllı telefonlar için uygulamalar da edinebilirsiniz. Ancak, önerimiz özel bir e-okuyucu almak olacaktır. Bunun nedeni, gerçek kağıda benzeyen ekranlar ve genellikle haftalarca dayanacak pil ömrü ile okumak için özel olarak tasarlanmış olmalarıdır. Ayrıca, tablet ve akıllı telefon ekranlarının sık sık mücadele ettiği parlak güneş ışığında bile okunacak şekilde tasarlanmıştır.

Amazon Kindle’a sahibiz ve Amazon Kindle Paperwhite’ı tavsiye ediyoruz. Bu karanlıkta okumak için bir ışık inşa etti ve hatta su geçirmez – havuz başında okuma seansları için mükemmel!

Özel bilgi gerekli: Yok
Fiyatı Kontrol Edin ve Buradan Satın Alın

Elektronik Organizatör

Çok fazla teknik teçhizatla seyahat etmenin problemi, genellikle çantamızda dev bir kablo dolaştırmasıyla sonuçlanmamızdır. Bu sinir bozucu olabilir ve daha da kötüsü, yanlış paketlenmiş kablolar kolayca zarar görebilir.

Pad ve Quill elektronik organizatörü
Pad ve Quill elektronik organizatörü

Bunun çözümü bir elektronik organizatör almaktır. Bu, özellikle çeşitli kabloların yanı sıra sabit sürücüler, bellek kartları ve USB sürücüler gibi diğer teknik aksesuarları kullanmak için tasarlanmış bir durumdur.

Pad ve Quill el yapımı deri kord düzenleyicimizi kişisel olarak kullanıyor ve seviyoruz. Harika görünüyor ve kaç tane kordon taşındığına bağlı olarak çeşitli boyutlarda geliyor. Bizim durumumuzda çok fazla kablo var, bu yüzden en büyük seçeneğe gittik!

Bu bütçe dostu seçenek de dahil olmak üzere, geniş bir fiyat aralığında mevcut olan birçok seçenek de bulunmaktadır.

Özel bilgi gerekli: Kaç kabloyla seyahat ettikleri hakkında bir fikir
Fiyatı Kontrol Edin ve Buradan Satın Alın

Harici sabit disk

Seyahat ederken, birçok insan gibi çok fotoğraf çekeriz. Yoldayken bunları desteklememiz zor, çünkü internet genellikle yeterince hızlı değil, bu yüzden onları bulut yedekleme çözümümüze yükleyebiliyoruz.

Bizim çözümümüz harici bir sabit diskle seyahat etmektir. Bu, fotoğraflarımızı hem dizüstü bilgisayarlarımıza hem de harici sabit sürücüye yedekleyebileceğimiz anlamına gelir; bu nedenle, bu cihazlardan birine veya diğerine bir şey olursa en azından fotoğraflarımız güvende olur.

Geleneksel olarak, harici sabit diskler mekanik olmuştur. Bu, diskin fiziksel olarak sürücünün içine döndüğü anlamına gelir. Bu büyük kapasitelere izin verirken, özellikle düşürüldüğünde de hasara meyillidir. Bu kesinlikle, cihazlarımızın biraz kaba ve takla maruz kaldığı seyahat için bir konudur.

İyi haber şu ki, son yıllarda sabit diskler için yeni bir teknoloji ortaya çıktı – katı hal depolama (SSD). Bunlar USB flash sürücülere çok benziyor ve hareketli parçaları yok. Uzun zamandır bunlar oldukça pahalı bir seçenekti, ancak bunlardaki fiyat çarpıcı bir şekilde azaldı. Bugün, yedekleme amacıyla harici bir SSD satın almayı, gezginler için mükemmel bir hediye olarak öneriyoruz. En az bir yıllık seyahat fotoğrafları için 500 GB’lık bir kapasitenin yeterli olacağını öneriyoruz.

Satın aldığınız kişi de çok fazla video içeriği oluşturuyorsa veya çevrimdışı filmler veya diğer büyük dosyalarla seyahat ediyorsa, 1 TB veya 2 TB seçeneğini belirleyin.

Özel bilgi gerekli: Yok
Fiyatı Kontrol Edin ve Buradan Satın Alın

Fotoğraf / Video Düzenleme Yazılımı

Online fotoğrafçılık dersi veren profesyonel bir fotoğrafçıyım. Onlara fotoğraf öğretmeyi öğrettiğimde öğrettiğim şeylerden biri de fotoğraf düzenleme sanatı. Benim için fotoğrafçılığa ustalaşmanın üç ana bölümü var – bir kamera kullanmayı, harika bir fotoğrafın nasıl oluşturulacağını ve bir fotoğrafın nasıl düzenleneceğini öğrenmek.

Bunların üçü de gerçekten önemli. Bu nedenle, fotoğraf çekmeyi seven herhangi bir sevgilinin (veya videonun!), Tercih ettikleri ortama bağlı olarak, bazı fotoğraf düzenleme yazılımının veya video düzenleme yazılımının bir kopyasını almasından memnun olacağına inanıyorum.

Skylum Luminar
Skylum Luminar

Piyasada çok çeşitli fotoğraf ve video düzenleme yazılımı bulunmaktadır. Çok fazla video yapmıyoruz, ancak fotoğraf için hangisinin en iyi olduğunu görmek için çok çeşitli fotoğraf düzenleme yazılımları denedik. En iyi fotoğraf düzenleme yazılımı için de tam bir kılavuz yazdık.

Fotoğraf düzenleme yazılımı satın almak için iki ana model vardır. Sadece ömür boyu işe yarayacak bir ürün için bir defalık fiyat ödeyebilirsiniz veya bir üyelik ücreti ödeyebilirsiniz. Sonuncunun avantajı, yazılım güncellemelerini almaya devam etmeniz, dezavantajı kilitlemiş olmanızdır ve ücreti ödemeyi keserseniz, yazılımın çalışması duracaktır.

Bu nedenle hediye olarak, bağımsız bir kereye mahsus alım en iyisi olabilir. Bu durumda, Skylum’un harika bir özellik ve cazip bir fiyata kullanım kolaylığı sunan Luminar yazılımını öneriyoruz.

Aslında, sadece bir abonelik olarak kullanılabilen fotoğraf düzenlememiz için Adobe Lightroom ürününü kullanıyoruz. Fotoğraf düzenleme için endüstri standardıdır ve aboneliğin fiyatı olduğunu düşünüyoruz. Bir yıllık abonelik harika bir hediye olur ve sonra eğer alıcı beğenirse, kendilerini uzatmayı seçebilirler.

Özel bilgi gerekli: Yok, herhangi bir Windows veya Mac dizüstü bilgisayarda ya da masaüstü bilgisayarda çalışacak.

Film Abonelik Hizmeti

Yeni bir varış yerini keşfederek geçen uzun bir günün ardından yapmayı sevdiğimiz şey, harika bir filmin önünde kıvrılmak. Ne yazık ki, ziyaret ettiğimiz her destinasyonda harika bir film seçkisine sahip bir TV – ve hatta anlayabileceğimiz bir dilde filmler bile yok!

Filmin ve TV severlerin bir film hizmetinin armağanını takdir edeceğini düşünüyoruz. Bunlar, güvenilir bir internet bağlantısı bulabildikleri sürece, hareket halindeyken film ve TV şovları izlemelerini sağlayacaktır.

Bugünlerde dışarıda oldukça fazla sayıda servis var ve farklı filmler ve şovlar sunuyor. Bunların çoğuna bir web tarayıcısı üzerinden erişildiğinden, çoğu cihazda çalışacaklardır. Dikkate alınacak bazı seçenekler şunlardır:

  • Amazon Prime – film ve TV şovlarının yanı sıra, Amazon’dan hızlandırılmış teslimat, fotoğraf yedekleme hizmeti ve daha pek çok avantajı da içerdiği için bu harika bir hediye. Burada bir hediye Amazon Prime aboneliği satın alabilirsiniz.
  • Netflix – Orijinal yayın hizmetleri ve büyük olasılıkla çoğu insan film ve TV yayınlarını düşündüklerinde ilk olarak ne yapacak. Çok sayıda orijinal içerik içeren çok çeşitli TV ve Filmler içeriyor
  • Disney Plus – 2019’da piyasaya sürülen bu platformda, Disney’den bekleyeceğiniz gibi etkileyici bir katalog hazır! Disney Sevenler, Yıldız Savaşları, Marvel, National Geographic ve Pixar içeriği artık daha fazla gerek yok.

Özel bilgi gerekli: Satın aldığınız kişinin beğendiği içerik türü fikri, onlar için doğru platformu seçmenize yardımcı olacaktır.

Dijital fotoğraf çerçevesi

Seyahat ederken çok fotoğraf çekiyoruz. Maalesef, dijital dosyalar film baskılar kadar kullanışlı değil, bu nedenle tüm fotoğraflarımıza, istediğimiz kadar geri bakamayız.

Bunun çözümü (bir blog başlatmak ve hayatınızı çevrimiçi paylaşmaktan başka!) Dijital bir fotoğraf çerçevesidir. Bunlar normal resim çerçeveleri gibi gözüküyor, fakat tahmin ettiniz, dijital fotoğraf dosyalarını gösteriyorlar!

Dijital fotoğraf çerçeveleri, günümüzde WiFi bağlantısı da dahil olmak üzere çok çeşitli özelliklere sahiptir ve fotoğrafları sosyal medya ağları, hafıza kartları ve akıllı telefon uygulamaları gibi çeşitli kaynaklardan çekebilir.

Bu nedenle, dijital fotoğraflarını saklamak için hediye ettiğin kişi, her gün en sevdikleri seyahat anılarını yeniden yaşamalarını sağlayacak bir dijital fotoğraf çerçevesi bulabilmelisiniz!

Özel bilgi gerekli: Yok
Fiyatı Kontrol Edin ve Buradan Satın Alın

Dil yazılımı

Her zaman yeni bir ülkeyi ziyaret etmek, uğraşılacak bir dil engeli olacağı anlamına gelir.

Yeni dilleri öğrenmede kesinlikle tam olarak uzman olmasak da, gezilerimizden önce en az birkaç temel ifadeyi denemeyi ve seçmeyi seviyoruz. Birkaç cümle bilmenin bile yerel halkla etkileşimi kolaylaştıracağını ve insanların çaba sarf ettiğimizi kesinlikle takdir ettiğini biliyoruz.

Yabancı bir dili olan bir ülkeye seyahate çıkan birini tanıyorsanız, dili öğrenmenize yardımcı olacak bazı yazılımlar almanızdan büyük memnuniyet duyacaklardır. Bu, özellikle dili daha düzenli kullanmaları gerekeceğinden, daha uzun bir yolculuğa çıkacaklarsa geçerlidir.

Doğal olarak, bir dili öğrenmek için, öğrenilen dile bağlı olarak farklı seçenekler bulunan çeşitli yollar vardır.

Bir dil öğrenmek için en popüler ve iyi bilinen seçeneklerden biri, dünyadaki çeşitli diller için mevcut olan Rosetta Stone yazılımıdır. Diğer bir seçenek ise DuoLingo’dur, ancak bu ücretsiz olarak mevcut olduğu için bir hediye kadar iyi olmayabilir.

Özel bilgi gerekli: Nereye gidiyorlar ve dili zaten biliyorlarsa
Fiyatı Kontrol Edin ve Buradan Satın Alın

Akıllı saat

Zindeliği uygun olan ve teknolojisini her zaman parmaklarının ucunda bulundurmayı seven birini biliyorsanız, o zaman bir smartwatch satın almayı düşünün.

Smartwatches, markaya ve fiyat noktasına bağlı olarak bir dizi özelliğe sahiptir. Temel işlevler, bildirimleri ve mesajları görüntülemek için bir akıllı telefon ile senkronize etme özelliğini içermelidir.

Çoğu smartwatches aynı zamanda kalp atış hızı izleme ve aktivite izleme gibi spor izleme özelliklerini de içerir. Bazıları ayrıca su ve ter geçirmezdir.

Satın aldığınız saatin türünün, satın aldığınız kişinin sahip olduğu akıllı telefonun türüne bağlı olacağını öneriyoruz. Bir iPhone’ları varsa, Apple Watch serisinden başkasına bakmayın.

Android sahiplerinin tercihleri ​​oldukça yüksek, ancak şu anda piyasadaki en iyi seçenek olan Samsung Galaxy Watch Active 2’nin kullanılmasını öneriyoruz.

Özel bilgi gerekli: Sahip oldukları telefon türü
Fiyatı Kontrol Edin ve Buradan Satın Alın

Bluetooth Kulaklık Gürültü Engelleme

Seyahatin bazı bölümlerinde, arka plandaki gürültüyü engellemek, keyifli bir yolculuk için çok önemli olabilir. Bu, özellikle uçaklar ve diğer ulaştırma modları için geçerlidir.

With this in mind, we think noise cancelling bluetooth earbuds would make for a great gift for any travelling tech enthusiast. As well as blocking out sounds in the environment, they can also be used for listening to music, watching movies, and taking calls.

Whilst there are wired options on the market, these tend to be more bulky. A wireless bluetooth solution is a great option for space saving, and will work with most smartphones and laptops on the market today.

There are plenty of options out there. We’d suggest that the Sony WF-1000XM3 are the best option at the moment though. These offer active noise cancelling technology, up to 24 hours of playback, and fantastic audio quality. They also come with a travel case to protect and charge them when not in use.

Special knowledge required: None
Check Price and Buy Here

Smart Luggage

An essential part of travel is the luggage that carries all our belongings. Excitingly, luggage has evolved beyond being mere bags that we fill with clothes. Now, you can buy luggage that features a wide range of smart features.

These can include USB power sockets with built-in battery packs, location tracking, RFID signal blocking, and more.

This smart luggage does carry a price premium over most normal luggage, but a tech lover will definitely enjoy having luggage they can track from their smartphone.

A couple of options include this great value smart luggage option, and this slightly more premium but very well regarded option.

Special knowledge required: None

Unlocked Phone for International Use

A smartphone is pretty much a necessity for travel these days. We use ours to stay in touch with loved ones, plan what we’re going to see, navigate, book accommodation and activities, take photos – pretty much everything actually!

Unfortunately, getting online when travelling can be a challenge, and internet access is pretty much key to most of the uses I described above. In our experience, one of the easiest way to get online when travelling is just to buy a SIM card for the destination or destinations we are travelling with. These let us use locally priced data and phone services instead of the often mind-bogglingly priced roaming fees that many phone operators charge.

To use a local SIM card does however require a phone that isn’t locked. A locked phone is usually sold by the networks on a multi-year contract, and by locking the phone the carriers ensure that it can only be used on their network.

Thankfully, there are lots of phones on the market that are not locked, that you can buy outright for a fixed price. Our current recommendation for an unlocked smartphone for travel would be the Google Pixel 3a.

This is a very capable smartphone with one of the best camera’s on the market, available for a very reasonable price. It also has some of the fastest security updates available on a smartphone, which is essential for a traveller.

Special knowledge required: Just be sure they don’t already have an unlocked smartphone
Check Price and Buy Here

Drone

If you know someone who loves to take photos or videos, then a drone will make for the perfect gift.

We love our drone. It lets us get photos and videos from angles that would be all but impossible without it. Ok, we could hire a helicopter, but that would drain our travel budget a bit too quickly for our liking!

There are a huge range of drones on the market, and of course, you’ll want to be sure that the person you are buying for is aware of the legality around flying drones in the destination they are heading to.

For someone looking to get into drones, we’d recommend the DJI Mavic Mini. This won’t break the bank (great for a new drone operator), but offers great video and photo performance in an incredibly compact package.

We’ve used a DJI drone for a number of years and haven’t had any problems, and are happy to recommend this well known drone brand.

If the person you are shopping for already has a drone, then instead consider picking up one or more of these drone accessories for them instead.

Special knowledge required: None
Check Price and Buy Here

Portable Projector

I’ve already talked about how much we love watching movies and TV shows to relax and unwind after a day of travel. However, sometimes a laptop or smartphone screen doesn’t quite cut it, and our accommodation options don’t always come with a big screen TV.

The good news is that you can actually have a big screen TV experience when you travel, just by using a portable projector. These little devices can project media from a smartphone or laptop, and if you have a large enough wall to project onto, can project actually quite a large screen, usually equivalent to around 100 inches. The majority of these devices are also battery powered, so you don’t even need an outlet to run them.

A portable projector would make a great gift for any movie lover who want that big screen experience but at a minimum weight. There are a few options on the market, but for image quality and portability, our current pick would be the Anker Nebula II. This offers a bright output, built-in speakers, 2.5 hours of playback on battery, and is compatible with the major streaming platforms as well.

Special knowledge required: None
Check Price and Buy Here

Camera

A camera makes for the perfect tech gift for any traveller – even if they’re not necessarily into technology! After all, who doesn’t love to capture great photos of their travels, which will turn into lifetime mementoes that can be treasured forever?

Whilst many travellers these days will likely have some kind of smartphone that will likely be capable of taking reasonable photos in a range of scenarios, we think that a dedicated camera is still worth investing in.

They will usually get better quality photos, open up more photography possibilities, and being a standalone device, will usually last longer. You can also get cameras that work across a variety of situations, such as cameras that work underwater, or cameras that are well suited to hiking and backpacking.

The camera market is pretty huge, and there’s a massive choice of cameras out there. Which camera you decide to buy as a gift will depend on your budget, as well as the level of photography interest the person you are buying for has.

To help you decide, we’d suggest reading through some of our camera buying guides. We have a general guide to the best travel cameras on the market, as well as specific guides to the best action cameras, best compact cameras, best mirrorless cameras and best DSLR cameras.

We’re sure that between these guides you should find the perfect travel camera for you.

Special knowledge required: How complex a camera you think they will be happy using

Laptop

A laptop makes for a fantastic gift for a tech-loving traveller. This is especially the case if they plan on doing any kind of work or even writing as they go.

We find that even writing e-mails is a lot easier on a laptop than on a smartphone, and the same of course goes for more intensive tasks like editing photos, backing up our photos, and so on. Of course – it’s not all about work. Watching TV shows and movies on a laptop is far more pleasurable than a small smartphone screen.

As with many of the gifts in this guide, there’s a huge range of laptops on the market. The main decision points are going to be around budget, as well as whether or not the person you are buying for prefers a Mac or a Windows PC.

If it’s a Windows machine, we think a great portable option for travellers is the Microsoft Surface Pro. This features a detachable keyboard so it can also be used as a tablet, a touchscreen, and enough performance for the majority of tasks.

For Apple lovers, we’d suggest the 13-inch Apple Macbook Air. This is an excellent portable Apple laptop.

For more demanding tasks, you’ll want to invest in something a bit more powerful. I’d suggest reading our complete guide to the best laptops for photo editing, which will equip you with all the information you need to make an informed choice as to what to look for in a laptop.

Special knowledge required: Preference of laptop type, Windows or Mac
Check Price and Buy Here

Further Reading

We hope you enjoyed our guide to tech gifts for travellers, which we put together based on our personal experiences as long time travellers and tech enthusiasts.

Before you head off, we also wanted to share some more resources that we think you will find useful in your quest to find the perfect gift for the traveller in your life.

And that’s it for our guide to our favourite technology themed travel gifts. As always, we’re happy to hear your feedback and comments about this post. Just pop them in the comments below, and if you have any questions, we’ll answer them as soon as we can!

A detailed guide to the best tech gifts for travellers from a lover of both technology and travel! Includes gift ideas across a range of budgets.
A detailed guide to the best tech gifts for travellers from a lover of both technology and travel! Includes gift ideas across a range of budgets.
Enjoyed this post? Why not share it!

About admin

Check Also

Santa Cruz’dan Sequoia’ya | California Yol Gezisi

“Doğal Harikalar” gezisi olarak adlandırılan Kaliforniya yolculuğu Santa Cruz’da denizde başlar ve sizi Sierra Nevada’ya …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir