Home / Kesinlikle Gidin / Kaliforniya’nın Merkez Sahili’nin En İyisi

Kaliforniya’nın Merkez Sahili’nin En İyisi

SLO CAL Seyahat RehberiPacific California Highway’in Central California’nın çenele düşen bölümünü birkaç kez kullandık, ancak San Luis Obispo County’ye hakettiği krediyi asla vermedik. LA ve San Francisco arasında, Merkez Sahili’nin kalbi, ancak büyük şehir komşuları ve efsanevi okyanus yolunun gölgesinde kalıyor. İnanılmaz fil mühür kolonilerinde vahşi yaşamı izlemeye, ultra lüks Hearst Kalesi’ne girmeye ve denizden çıkmakta olan volkanik Morro Kayalarına hayran kaldık, ama sakladığımız çok fazla taş olduğunu anlamadık Yolun diğer tarafında. Bu sefer farklı olacaktı. San Luis Obispo İlçesi turizm kurulu ile ortaklaşa olarak, canlı küçük şehirlerini, sahil kasabalarını, şarap ülkelerini, çiftçi pazarlarını, yürüyüş parkurlarını, sanat sergilerini ve yeryüzündeki insanları keşfetmek için 10 gün ayırdık. Dünyanın en mutlu ve en sağlıklı yerlerinden biri olduğu kanıtlanan San Luis Obispo’nun ilçe merkezi, Ulusal Coğrafya “Mavi Bölge” olarak adlandırılan dünyadaki birkaç şehir arasında yer alıyor. İnsanları neden daha az sağlık komplikasyonuyla daha uzun yaşıyor? “SLO CAL: Kaliforniya’nın Merkez Sahili’nin En İyisi” başlıklı makalemize bakın ve iyi yaşamın neyden oluştuğunu görün!

Piedras Blancas Deniz Fili Rookery

Piedras Blancas Fil SealsSLO’ya kuzey ve dünyaca ünlü sahil komşuları Big Sur’dan girerek, 20.000’den fazla deniz fili tarafından karşılandık. Bir tekne turuna veya bilete gerek yok, Piedras Blancas, dünyanın en erişilebilir deniz fili görüntüleme alanıdır ve her gün ücretsiz ve açıktır. Sahil boyunca bu balina avcılığı olan memelilerin huzuru içinde yürüdük, sarıldık, toklarak, kaçan kum, havlayan ve hatta küçük paletlerini bir merhaba gibi salladık. Sevimli hareketlerini bir saat kadar izledikten sonra, San Simeon Noktası’na kısa bir yürüyüş için William Randolph Hearst Memorial State Plajı’na güneye devam ettik. Hala yayın yapan aile ailesine ait fakat halka açık, bu iz okaliptüs bahçeleri boyunca sahil boyunca ilerliyor, ardından dramatik koy ve engebeli kıyı şeridinin çarpıcı manzaralarını izleyebileceğiniz dar yarımadaya çıkıyor.

Harmony bulmak

Harmony şehri CaliforniaSLO CAL’ın Pasifik Kıyısı Karayolu’ndaki bölümünü seyrederken, Cambria, Cayucos ve Morro Körfezi gibi pek çok şirin sahil kasabası var. O kadar küçük ve otoyolun doğu tarafında sıkışmış, 18 kişilik bu mezrayı kolayca özleyebilirsiniz. Mandıra çiftçileri tarafından kurulan ve sanatçılar tarafından ele geçirilen bu mekan, aralarında büyük bir dondurma dükkanı ve kasaba bandıralı olan Harmony Glassworks ve Harmony Pottery tarafından demirlenmiştir. Cam kırıcılarını izledik ve binlerce California yapımı çömlekçinin küratörüyle sohbet ettik ve hızla oraya aşık olduk. Şu anda hepsini kendimiz için fonlarımızı ayırıyoruz, çünkü ne biliyorsunuz? Bütün kasabayı gece kiralayabilirsiniz!

Paso Robles Şarap Ülkesi

Paso Robles NotuYerli halkın dediği gibi sarp Karayolu 46 ya da “Sınıf” için yavaşlayarak, sisli kıyı şeridi birkaç dakika içinde altın tepelere döndü. Yerel şarap imalathaneleri, bu yükseliş ve müteakip mesokimatlardaki değişimin avantajlarından faydalanır ve üzüm bağlarını Paso Robles AVA’nın 610.000 dönüm arazisine yayıp tüm teröristlerin iyisi için kullanırlar. Bölge, 40’tan fazla üzüm çeşidini ve yakındaki Cal Poly’nın bazı yenileşme harmanları için son teknoloji bağcılık tekniklerini kullanarak şarap yapımcılığının “Vahşi Batı” olduğu söyleniyor. Chardonnay’a şerbetçiotu eklemek? Bir partide 10 çeşit? Tabii neden olmasın! Önemleme ve eğlenme yok, bu bizim şarap ülkemiz.

Paso Şarap Şenliği

Paso Robles Şarap ŞenliğiŞansımız olduğu gibi, yıllık Paso Robles Şarap Festivali için şehirdeydik, bu da herkesin mahzen kapılarının özel kutlamalar için açık olduğu ve şehrin 80 farklı şarap imalathanesinden 500 şaraplık Grand Tadım’a ev sahipliği yaptığı anlamına geliyordu. Eski büyüme ağaçları, muhteşem oturma alanları ve tarihi Carnegie Kütüphanesi ile muhteşem Downtown City Park’ta yer alan Grand Tasting, yeşil alanı neşeyle doldurdu. Şahane şarap ve nibble örneklerini aldık, iki grubla dans ettik ve şarap üreticileriyle süreçleri ve ertesi gün gerçekleşen olayların nerede gerçekleştiği hakkında sohbet ettik. Bahşiş: Yıl boyunca şarapla ilgili festivaller için PasoWine.com/events adresini ziyaret edin.

Favori SLO CAL Üzüm Bağları

En Eğlenceli Şaraphaneler Paso RoblesKendilerini çok ciddiye almayan şarap imalathanelerini seviyoruz. İşte şarap yapımında ve iyi zamanlarda mükemmel olan üç tane.
Castoro Mahzenleri: 12 üzüm bağına yayılmış bir aile mülkü olan Castoro,% 100 organik ve sürdürülebilir “barajı kaliteli şaraplar” üretmektedir. Wine Fest’e özel olduğunu düşündüğümüz “Yoga, Baloncuklar & Brunch” için geldik, ancak kendi içlerinde yogi düzenli olarak sanat galerilerinde ve asmalardaki sınıflara ev sahipliği yapar. Size söyleyeyim, hiçbir şey güneş tadımı ve şampanyadan daha fazla huzursuz hissetmenizi sağlamaz, ardından ücretsiz bir tadım ve canlı müzik. Sadece şarap için değil, Whale Rock Vineyard kursunda bir tur disk golf oynamak için kesinlikle geri döneceğiz.
Diş ve Tırnak Şaraphanesi: Tatma odası, turkuaz hendek ile bir şatoda, daha fazlasına gerek var mı? Ortaçağ temasını oynarken, büyük şömineler, ferforje avizeler, şölen masaları ve bir Thrones vibe oyununa sahipler. Her hafta sonu müzik, ayrıca Perşembe yaz konseri dizisi ve canlı resim etkinlikleri var. Pazar Funday’ı için burası.
Margarita Bağları ve Antik Tepeler: Paso Robles’in 20 mil güneyinde bulunan Margarita Adventures, sizi Zip & Sip’e davet ediyor. Şarap ülkesine heyecan verici bir bakış için, tarihi çiftlikleri ve bağları üzerine altı sıra (bazıları 1.800 fit! Gold-Rush tarzı bir maden ocağında serinletici içecekler için 1,5 mil sonlandı, sonra eski bir humvee’yi Antik Tepeler tatma odasına geri götürdük. Bağları, eski istiridye ve kalsiyum bakımından zengin topraklarla dolu mükemmel bir şarap dizisi ile dolu, yükseltilmiş bir deniz yatağıdır.

Paso Robles’da nerede kalınır

Allegretto Santa RosaRVers için mükemmel bir seçimlerimiz ve burada kalmak isteyen herkes için inanılmaz bir otelimiz var.
Kava pancar: Yüzme havuzları, jakuzili havuzlar, bocce kortları, fitness merkezleri ve peluş bir kulüp binası olan Cava Robles uygun bir karavan tesisidir. Ayrıca, neredeyse hiç kaldığımız otellerden daha fazla aktiviteye sahiptir. Hafta sonu yol rehberimizde, bir kadeh şarap boyama dersi, mısır delikli turnuvası, su bale ve bir sürü yeni RVer arkadaşı yaptığımız 7 üzüm bağı tadım etkinliğimiz vardı.
Allegretto Vineyard Resort: Teçhizatsız ve sevginin hayattaki en güzel şeylerini sevenler için Allegretto saf mutluluktur. Ünlü Kaliforniyalı otelci bir ailenin özgür ruhlu oğlu tarafından kurulan Douglas Ayres, hayatını mükemmel otelini kurmayı hayal ederek geçirdi ve dünyadaki nihai ilhamını bulmak için iki yıllık bir yolculuğa çıktı. Kısmen Toskana villası, kısmi sanat galerisi, kısmi manevi sığınak, bu bağ tesisi, detaylara ve huzurunuza özen gösterilerek özenle inşa edilmiştir. Geceyi sarmaşıklara bakan bir süitte geçirin ya da sadece sonik labirentlerinde dolaşmak, bir sanat turuna katılmak veya unutulmaz bir şarap tadımı yapmak için güne gelin.

Yılın Sergisi: Işık Alanı

SLO CAL’a koşmanız için size bir neden verebilirsek, bu Sensorio’daki Işık Alanı olacaktır. Bu dünya standartlarında sanat enstalasyonu 2020 Ocak ayına kadar sürecek ve şimdiye kadar gördüğümüz en büyükler arasında yer alacak. İngiliz Sanatçı Bruce Munro’nun bugüne kadarki en büyük eseri olan Field of Light, süper bir çiçek açması için 58 dönümlük fiber optik ampulle 15 dönümlük bir alanı dolduruyor. Güneş enerjisiyle çalışan bu ışıkların günbatımından gece karanlığına kadar yavaşça büyüdüğünü görmek için erken gelin ve meşe ağaçları vadi sırtında çarpıcı bir manzaraya sahip. Akşamları Çar-Sun; biletler 27 dolardan başlıyor.

San Miguel Misyonu

SLO CAL Seyahat RehberiSLO County, birkaç Kaliforniya’nın tarihi misyonuna ve en iyi korunmuş birine sahiptir. San Miguel, Ulusal Tarihi bir Dönüm Noktasıdır ve kerpiç yapıları, freskleri ve mobilyalarına 200 yıldır dokunulmazdır. Kaliforniya’nın ilk şarap yapımında Fransiskenlerin rolü, Salinian yerlilerinin katkılarından (ağır işçilikten güzel sanatlara kadar) ve İspanyolların Camino Real’i… orijinal California Yolculuğu’nu nasıl yaktığını öğrenmek için kendi kendine rehberli turu şiddetle tavsiye ediyoruz.

Atascadero: Kaliforniya’nın Bir Sonraki Sıcak Noktası

Atascadero Kaliforniya'nın en iyileriSözlerimizi işaretleyin, Atascadero, Kaliforniya’daki bir sonraki büyük şey olacak. Bu kasaba 1900’lerin başlarına dayanıyor ve LA’nın lüks Pasifik Palisades’ini geliştiren aynı adam olan Edward Lewis tarafından “ütopya kolonisi” olarak planlandı. İnsanların 1914’te toprak satın almalarını sağlamak için Lewis’in ekibi, arsaları ve malzemeleri için alışveriş yaparken, onları çadırlı kentine (şaşkın, ne kadar ilerici!) Yerleştirirdi. Hala güzel 20. yüzyılın başlarında evleri ve yaratıcı sanatların devam eden bir geleneği vardır. Çanak çömlek onların özgün zanaat ve Heidi Petersen Ceramics gibi stüdyolar maça göstermektedir. Yerel sanatın sergilendiği ve atölye çalışmaları sunan altı sanatçının sahip olduğu güzel bir galeri. Mutfak ve sıvı sanatlara gelince, Central Coast Distillery var. Ortak sahibi Eric, Ojai Valley Inn & Spa’nın Şef Aşçısıydı ve daha sonra vahşi yiyeceklerin (ve vahşi zamanların) devam eden bir tema olduğu yeni bir yiyecek kamyonunu başlatmak için hepsini terk etti. Yerel malzemelerden tek parti içkiler yapmaya başladı ve zanaatını ödüllü bir etiket olarak geliştirdi: Forager. Günümüzü Eric ile olan tepeleri keşfetmekle (toplam karakter ve bilgi hazinesi), farklı mikro iklimler ve aromatik bitkileri öğrenmekle geçirdik, sonra inanılmaz kokteyl kreasyonları ve gurme tapasları için tatma odasına geri döndük. Çift altın madalya romlarını denemek için uğrayın veya Wildcrafting atölyelerinden birine katılın.

Templeton: Küçük Şehir, Büyük Kalp

Templeton CA şehrinde neler yapılır.?Cumartesi sabahı geldi ve Templeton çiftçi pazarı aradı. 19. yüzyıldan kalma bu tren durak kasabasının büyüklüğü göz önüne alındığında, ülkenin en büyük ve devasa şehirlerinden biridir. 1880’lerde San Francisco’nun çizgisinin sonuna geldiğinde, bu kasaba salonlar, demirciler, “perişan ve kör” bir dükkan ve görkemli Victoria evleriyle (çoğu hala gururlu), ancak 1889’a kadar trenle boğuldu. Geçmişte patladı ve Templeton bir tarım topluluğu olarak yeniden başladı. Utanma yok, mahsulleri ve Topluluk Parkı pazarında her hafta kurulan 50’den fazla satıcı ile gurur duyuyorlar. Kaju peyniri, arı poleni granülleri ve taze hasat edilmiş deniz yosunu gibi pek çok ilginç ürünü denedik (aşağıda devam edecek). Kendimizi aptalca doldurmak zordu, ama Courtney’s House’daki ilham verici İnc’te öğle yemeği rezervasyonları yaptık. Devasa bir sundurma ile Viktorya dönemine ait bir konakta eski bir meşe ağacının altında yer alan bu restoranın mimarisi, sağlıklı yiyecekleri ve harika bir nedeni var. Mükemmel bir Fas Nohutu ve Mercimek Yahnisi ve Curried Tofu & Nohut Mücadelesi ile kazancını kar amacı gütmeyen kuruluşlarına geri götürdüler. “Yiyecek için iyi” konseptlerinden o kadar etkilendik ki 50 dolarlık bir bağışta bulunduk. SLO’da nereye giderseniz gidin, bir yemek için burada durmanız ve Templeton’ın tarihi şehir merkezinde dolaşmanız gerekir.

Yosun Yemleri

Deniz Yosunu Yemleme Turları
Mike, Templeton çiftçi pazarındaki Marley Family Seaweeds standında durduğunda, soru sormayı durduramadı. (Deniz yosunu ve yiyecek arama en sevdiği şeylerden ikisidir.) Spencer Marley, deniz yosununun inanılmaz miktarda vitaminini (folat, kalsiyum, magnezyum, çinko, demir ve omega 3) bize anlattı, SLO İlçesi, Kaliforniya’daki en çeşitli tekliflere sahipti. sahili ve özel yiyecek arama turlarına öncülük ediyor. Hemen yerimize kaydolduk. Birkaç gün sonra, makaslarımızla ve hasat sepetimizle okyanusa doğru yürüyorduk, Mermaid Hair ve Splendid Yanardöner gibi egzotik çeşitler bulduk ve onların çeşitlerini öğrendik. Kampçı buzdolabımızın büyüklüğünde bir miktar hasat yaptıktan sonra, Spencer ve onun on yaşındaki kızı Chloe, sahilde bir ramen şöleni için kamp ocağını ateşe verdi. Güzel bir sahil koyuna girmek, ganimetlerimizi karıştırmak ve yeni beceriler kazanmak… bu en iyi California yemek deneyimlerinden biriydi.

Klasik Pismo Plajı

SLO CAL: Kaliforniya’nın Merkez Sahili’nin En İyisiKlasik bir California sahil kasabası arıyorsanız, sörf dükkanları, tuzlu su taffy standları, 50’lerde akşam yemekleri, ufka uzanan iskeleler ve plajı çevreleyen dağlar, Pismo. Hepsini ıslatmak için, hemen suya ve şehre yürüme mesafesindeki Pismo Coast Village RV Resort’ta kaldık. Gerçek bir topluluk vibe – özellikle yıllık Vintage Trailer Rally etrafında yakalarsanız – ülkenin 300’den fazla klasik kulesi ile en büyük! Bir yer ayırmak için 1970’lerden veya daha eskilerden bir kampçıya ihtiyacınız var, ancak herkes gün geçtikçe kontrol edebilir ve retro hayranları yakalamak için (pazarın flamingoları, martini ve bowling gömlekleriyle dolu) yeni pazarlar son pazarda kalabilir. . Eğlenceyi seven komşularımızla birlikte kampçıda yemek pişirdik ve üç harika yemek için şehre getirdik. Honeymoon Cafe’de zengin bir kahvaltı, Cool Cat Cafe’de Patsy Klein sandviçi yiyin ve Ventana Grill’de milyon dolarlık deniz manzarası eşliğinde güzel bir akşam yemeği yiyin.

En İyi Bisiklet Turu: Pismo’dan Port San Luis’e

Dramatik sahil şeridi, güzel parklar ve bir dizi şirin sahil kenti ile Pismo’da bisiklet kiralamak bir zorunluluktur. Ve gerçekten ter bozmadan zemin kaplamak istiyorsanız, Central Coast Kayaks’tan e-bisiklet kiralayın. Bunlar, her türlü ekipman kiralama, harika rehberli turlar ve yepyeni Rad Power Bikes sunuyor. Bu kötü çocukları, Dinozor Mağaraları Parkı’ndan (Pismo’nun görmesi gereken bir yer!), Okyanus Bulvarı boyunca ormanlık Bob Jones Bisiklet Yolu, sevimli Avila Plajı’na götürdük. Bu sahil kasabasının etkileyici plaj koyunda dolaşmak için bisikletlerinizi park ettiğinizden, Avila Market’te meyve dolgulu bir acai çanağınız ya da Blue Moon Over Avila’da kokteyl hazırladığınızdan emin olun. Tekrar atlayın ve tenha Port San Luis’e 4 km daha devam edin. Cılız eski iskele sizi aldatmasına izin vermeyin, bir tren yolu olarak kullanılır ve şimdi bir yol olarak iki katına çıkar. Bu rıhtımdaki yüzlerce yengeç tuzağı ve ıstakoz kabını geçip, balık pazarına ve kız kardeşi deniz ürünleri restoranı The Old Port Inn’e ulaşacaksınız. Altınızdaki dalgaları izlemek için cam alttan bir masa alın ve gözlerinizi deniz aslanları, belki de günün yakalamak için uzak tutun. Avila Plajı’na doğru ilerleyin ve Cave Landing Road’a gidin (su boyunca eve kadar sürmenin sırrı budur). Fotojenik Pirates Koyu’nu geçip deniz kayalıkları, yüksek çimler, manikürlü bahçeler ve konaklar boyunca Shell Beach Road ve Central Coast Kayaks’a ulaşana kadar gezineceksiniz. Bu bir yolculuk halter!

Çınar Crest Trail

Çınar Crest Trail salıncakE-bisikletler bu zorlu patikada ilerleyebilse de (kendimize yardım edemiyoruz), bu 1,5 mil boyunca harika bir yolculuktur. Patikaya yakın bir yerde park etmek biraz zordur, ancak işleri düzeltmek için çiftlikte taze piknik yapmak için Avila Valley Barn’a gidin ya da Sycamore Mineral Springs Resort’ta yürüyüş sonrası sıcak bir spa küveti rezervasyonu yapın. otopark. Yürüyüş tesisin yukarısında başlar ve uzaktaki Oceano Dunes’un bile kıyı şeridi ve dağların panoramik manzarasına ulaşana kadar eski meşe gölgelerinin altındaki tepeye doğru ilerler. Kısa bir süre boyunca Ontario Ridge Trail’e devam ettik ve Pismo Beach’e yeni manzaralar ve iki uçurum ağacı dalışıyla ödüllendirildik! Çirkin küçük çocuklar gibi, biz atladık, bacaklarımızı sıktık ve denize doğru sallanırken kıkırdayarak.

Yerel Olun, Geri Verin

SLO Şehir RangersGittikçe daha fazla turizm kuruluyla çalışırken, keşfettiğimiz bölgelere geri dönme yollarımız hakkında düşünmeye başladık. Bu yüzden, her bir kampanyanın% 5’ini yerel kar amacı gütmeyen kuruluşlara yönlendirmeye karar verdik! Paradan daha fazla olsa da, bu alanlarda gönüllü olmak ve müthiş iyi seyahat deneyimleriyle yüzleşmek istiyoruz. Biraz araştırma yaparak, ilçede 50 yıldan uzun süredir çevresel ve sosyal nedenleri savunan kar amacı gütmeyen ECO SLO’yu keşfettik. Onların çevre toplumu takvimi kesinlikle harika, tonlarca doğalcı liderliğin yükselişini, çevresel film gösterimlerini, plaj temizliklerini, gıda bankaları için meyve toplama, eko görüşlü mutlu saatler ve daha fazlasını listeledi. SLO City Rangers’ın Çarşamba Çalışma Günü iz bakımına kaydolduk ve bir patlama oldu. Yürüyüşçüler ve bisikletçiler için alanın iyileştirilmesine yardımcı olmakla kalmayıp, okunaksız (ve gerçekten güzel) rangers tarafından yönetilen harika bir yürüyüş yaptık, hiçbir ücret ödemeden. Bu etkinlik takvimine göz atın, kuşkusuz çevre için iyi olduğu kadar sizin için eğlenceli bir şey bulacaksınız.

About admin

Check Also

Vatnajökull: Şelaleler, buzullar, ateş ve buz

Son zamanlarda buzullar için bir şeyler yapıyor gibiyim ve yardım edemem ama bunu sizinle paylaşmak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir