Home / Kesinlikle Gidin / Ultimate Oregon Yol Gezisi: Cascades

Ultimate Oregon Yol Gezisi: Cascades

Oregon Yol Gezisi
Herkes Pacific Coast Highway ya da Route 66 gibi ikonik ABD gezilerine katılıyor, ancak Cascade Range’in kıvrımlarına sarılıyor? Bu, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki 8000 mil yolculuğumuzda en sevdiğimiz ayaklarımızdan biri oldu. Pasifik Ateş Çemberi içinde ve Kuzey Kaliforniya’dan güney Britanya Kolombiyası’na kadar uzanan bu dağ sırası, pano boyunca çarpıcı. Krampon olmadan ya da bir aylık tatil zamanı ile mücadele etmemize rağmen, Ashland ile Terrebonne arasındaki Oregon rotasına oy veririz. Spunky kasabaları, buzullu dağları, yüksek çölleri, el yapımı bira ülkesi ve bir adrenalin bağımlısınınkinden daha fazla macera, ne yapılacağını bilir, Oregon Yolculuğu Cascade Range’in bu diliminden geçiyor.

Oregon Yolculuğu: Güzergah


Mesafe: ~ 300 mil
Zamanlama: 2 gece Ashland, 1 gece Krater Gölü Milli Parkı, 2 gece Bend’de ve 1-2 gece Portland’da.

Ashland’da Artsy’i Alın


Ashland’a girdik ve anında beğendik. Dünyaca ünlü bir tiyatro şirketi olan bir üniversite şehri, enerji, yaratıcılık ve küçük kasaba cazibesini yayıyor. Şubat-kasım ayları arasında Oregon Shakespeare Festivali’nde bir oyun ya da müzik performansı yakalayın; Salı ve Cumartesi Rogue Valley Grower’s & Crafter’s Market’te alışveriş yapın. Yerel olan her şeyin gururu bulaşıcıdır.

Willow-Witt Ranch’da Çiftlikte Konaklama


Ashland’a sadece 20 mil uzaklıkta, kır çiçekleri ile kaplı bir dağ vadisinde yer alan tarihi ve çalışan bir organik çiftlik, kapılarını meraklı gezginlere ve yemeklere açtı. Ashland başlı başına bir destinasyon olsa da, Willow-Witt Ranch’ı deneyimlemek için bölgeye geldik. Bir çiftlikten öte, bu eşsiz ekosistemi korumak ve her yaştan insanı yediğimiz yemeklerle temas halinde tutmak için bir projedir.

Rahat kanvas kulübelerde uyuduk, ıspanak ve roka toplamak, güneşin içinden kümesten yumurta toplamak ve sevimli sahipleri Lanita & Suzanne’den keçi sağımının halatlarını öğrenmek için güneşle uyandık. Öğleden sonralarımızı 445 dönümlük mülkle dost dost keçi eşliğinde yürüyüş yaparak, elle toplanmış lezzetlerimizi pişirerek ve güne ateşle ısıtılmış jakuzide yıldız battaniyesinin altında geçirerek geçirdik. Bir gece geçir ya da günlük turlarına gel… unutmayacaksın!

Krater Gölü Ulusal Parkı

Oregon Yol Gezisi
Highway 62’ye doğru doğuya gidin ve Rogue River Gorge ve Beckie’s Cafe’de inanılmaz bir dilim pasta için azgın Rogue River Gorge ve Beckie’s Cafe’de özel bir pit stop yapın. 7.000 yıldan daha uzun bir süre önce meydana gelen bir patlama, şimdi bir krater Gölü Milli Parkı olan bir pomza çölü ve derin bir caldera yarattı.

Amerika Birleşik Devletleri’ndeki en derin gölün sayısız fotoğrafını 1,949 feet’te kırarak, 33 kilometrelik Rim Drive boyunca gezin. Tam döngü ve parkurların çoğu sadece yaz ortasında ve sonbaharın ilk aylarında açıktır, bu nedenle olabildiğince uzağa sürün ya da yürüyün ve eğer başaramazsanız tarihi Crater Lake Lodge’da kar ayakkabısı kiralama ve kokteyller bulunur.

Viraj: Bira, Müzik ve Yaşanacak Kıskanılacak Bir Yer


İleri düz karayolu 97’den veya Sunriver’dan Cascades Lakes Scenic Byway’e doğru yoldan giderken, Bend’e gelmekten hayal kırıklığına uğramayacaksınız. Sportif ve girişimci insanlar olarak, buraya taşınmak konusunda her zaman küçük bir fantazimiz oldu. Görünüşe göre herkes bir kayakçı, kayakçı, bira ustası, esnaf veya web yöneticisidir. Nehirdeki bir müzik festivali ile Bend kültürüne katılıyoruz (yaz etkinlikleri takvimine bakın, eğlence dolu!) Ve 16 bira fabrikası olan Bend Ale Trail’de birkaç durak.

Misery Ridge Yürüyüş

Bend’in yirmi yedi mil kuzeyinde, Oregon’un Yedi Harikası’ndan biri: Smith Rock State Park. Krater Gölü gibi büyük bir milli parka gittikten sonra, beklentilerimiz bu yer için çok yüksek değildi, ama bizi tamamen şaşırttı! Crooked River, kırmızı ve sert tüf ve bazalt dağlarını keser ve birinci sınıf dağcılar uçurumlarını tüm açılardan ölçeklendirir. Hatta bazıları Smith Rock’ı modern Amerikan sporları tırmanışının doğduğu yer olarak kabul ediyor ve sunulan binden fazla cıvatalı yol var. Ayaklarınızı yerde tutmayı tercih ediyorsanız, dramatik parkın ve Cascade Range’in olağanüstü manzarasına sahip, zorlu bir yürüyüş için 3,8 mil Misery Ridge Loop Trail’i kullanın.

Yüksek Çölü Glamping

Panacea Kanyonu'ndaTüm bu dağ maceraları bir miktar R & R (biraz şımartmak için herhangi bir mazeret) garanti ediyordu, bu yüzden Kanyon’daki Panacea’ya baktık. Crooked Nehri’nin uçurumlarında kurulmuş bir ızgara dışı bir inziva yeri olan bu yer, dokuz yıllık sıkı çalışma ve bir karı koca ekibi tarafından tutku ile inşa edildi. Takas sanatçısı ve sıcak hava baloncusu ortak sahibi Darren bizi karşıladı ve karısı çakra dengeleyici tedavimiz için teepee spa’ya giden yolu gösterdi. Meditasyon labirentinde yürüyüşler ve uçurum kenarı yoga güvertesinde güneşi selamlamalarla, iki gecelik kalışımız boyunca süren bir mutluluk durumuna gönderildik. Panacea’yı Oregon’un merkezindeki maceralar için ana kampınız olarak mı yoksa her şeyden uzaklaşmak için mi kullanacağınız, burası görülmeye değer. O kadar çok sevdik ki yaklaşan greamping kitabımıza, Rahatça Vahşi!

Oregon bira tadımıOregon’da bir yolculuğa çıkmadan önce, Hood Hood’u çevreleyen doğal bir sürüşle Oregon’a seyahatinizi tamamlayın, daha az seyahat eden bir tekne birası için bitirme işinden önce!

About admin

Check Also

Vatnajökull: Şelaleler, buzullar, ateş ve buz

Son zamanlarda buzullar için bir şeyler yapıyor gibiyim ve yardım edemem ama bunu sizinle paylaşmak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir